SPIN

Światowy Dzień Książki w Siedlcach

Beata Głozak czwartek, 23 kwietnia 2015, 22:57 Siedlce

Na 20 pierwszych osób, które dzisiaj weszły do siedleckiej biblioteki czekały czerwone róże, książki i krótkie spotkanie z dyrekcją placówki.

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach już po raz jedenasty aktywnie włączyła się do tej zorganizowanej 20 rok z rzędu akcji. Na pierwszych miłośników czytania, w progu książnicy czekała jej dyrektorka wręczając im czerwoną różę, katalog Mirosława Zdrodowskiego i dziękując za kolejną wizytę.

Miejska biblioteka ma czym się pochwalić. W minionym roku zarejestrowała ponad 16,5 tys. czytelników, wypożyczając na zewnątrz ponad 321 tys. książek co jest wynikiem lepszym niż w roku 2013. Wśród czytających najliczniejszą grupę stanowiły osoby w przedziale wiekowym 25-44 lata (5 598) i osoby uczące się (7 212).

Kolejny rok z rzędu MBP osiągnęła wskaźnik 21,6 czytelników na 100 mieszkańców miasta. Należy podkreślić, że jest to wskaźnik o 4,8 wyższy od średniej krajowej.

2 komentarze

  1. Mirosław Zdrodowski dodano 9 lat temu

    23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich…
    Bronię swoich praw, bo zrobiliście z tego dnia Dzień Katalogu…

    • nauczycielka dodano 9 lat temu

      Biblioteka zarejestrowała 16 tysięcy czytelników. Czy w to wliczani są czytelnicy w czytelni czy tylko ci co wypożyczają książki? W siedleckiej kulturze to już od lat liczy się tylko ilość klientów jak w sklepie. Rzeczywiście Dzień Katalogu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?