SPIN

Miasto prowadzi rozmowy z uniwersytetem ws. IV LO

Beata Głozak piątek, 24 kwietnia 2015, 15:14 Aktualnie

Taki obrót spraw może być zaskoczeniem dla wielu osób. Władze Siedlec mają prowadzić rozmowy z siedleckim uniwersytetem w sprawie miejsca dla uczniów z IV liceum ogólnokształcącego. Wiadomość taką podczas dzisiejszej sesji ogłosił prezydent Wojciech Kudelski.

Bez jakiejkolwiek dyskusji miejscy radni przyjęli dzisiaj zmianę w zapisie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2015-2042. Z dokumentu zniknęły tym samym plany remontu zabytkowego budynku „Żółkiewskiego” przy ul. Konarskiego. Zdaniem prezydenta  Siedlec Wojciecha Kudelskiego los liceum nie jest jeszcze przesądzony choć władze miasta nie widzą możliwości jego remontu.

Dlaczego? Bo miasto ma prowadzić rozmowy z Uniwersytetem Przyrodniczo – Humanistycznym.

Wojciech Kudelski o nowych planach wobec liceum

8 komentarzy

 1. "nic na ten temat nie wiem" dodano 7 lat temu

  Rzecznik Uniwersytetu: "nic na ten temat nie wiem"
  (wg Radia Podlasie)

 2. Jam dodano 7 lat temu

  Z UPH? Przecież UPH na pewno nie ma tyle miejsca żeby upchnąć szkołę.

 3. A,A. dodano 7 lat temu

  Najlepiej wszystko oddać uczelni. Przed kilkoma laty uczelnia przejęła od miasta Pałac Ogińskiej, a tam powinien mieścić się Urząd Miasta, Urząd Stanu Cywilnego, Teraz nasze kochane władze chcą oddać następny zabytkowy budynek Żółkiewskiego. Najlepiej wszystkiego się pozbyć.

  • Jam dodano 7 lat temu

   Przecież w tekście nic nie ma o przejmowaniu budynku, zresztą to jest o tyle niedorzeczne że uczelnia na pewno nie miała być kasy na remont.

 4. :) dodano 7 lat temu

  Trzeba to powiedzieć wprost, Kudelski celowo oszukał w sprawie IV LO, a taki katolik…

 5. mmm dodano 7 lat temu

  Właśnie…To "bez jakiejkolwiek dyskusji" jest smutne…Nikt nie miał odwagi (lub interesu) się odezwać. Widać radni siedleccy mają podobne zdanie jak prezydent…W kampanii można mówić wszystko. Każdy to rozumie i nie trzeba się tłumaczyć ze złożonych obietnic..A gdzie te pieniądze ponoć przesunięte na remont Żółkiewskiego?
  -"Nie zostały przejedzone"…
  Odpowiedź satysfakcjonująca siedleckich radnych…
  Jak powiesili wielki baner w centrum miasta (przyszłe inwestycje – renowacja i rozbudowa IV LO ) to zaczęłam w końcu wierzyć, że może jednak się doczekam tego remontu…Potem baner zdjęli…
  A ja plułam sobie w brodę – dałaś się nabrać po raz kolejny ty naiwna ….
  Pozdr

 6. ????? dodano 7 lat temu

  hahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. :) dodano 7 lat temu

  Czemu narzekacie IV LO zostanie patronackim liceum UPH i myślicie, że to źle? Źle to się może skończyć dla innych szkół w procesie rekrutacji 😛

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?