SPIN

Pijany z dwoma promilami groził ratownikom medycznym

Aneta Borkowska środa, 29 kwietnia 2015, 12:03 Kronika Policyjna

Za znieważenie i kierowanie gróźb karalnych pod adresem ratowników medycznych oraz naruszenie ich nietykalności cielesnej odpowie w najbliższym czasie 48 – letni mieszkaniec pow. łosickiego.

Przedwczoraj (27 kwietnia) tuż po godz. 20.20 dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony przez służbę medyczna szpitala przy ul. Poniatowskiego o tym, że na szpitalny odział ratunkowy przywieziono mężczyznę, który leżał nieprzytomny na ulicy. Pacjent podczas udzielania mu pomocy medycznej naruszył nietykalność cielesną ratowników, a następnie używając wulgaryzmów  groził im pozbawieniem życia.

Skierowany na miejsce patrol interwencyjny zatrzymał mężczyznę u którego w organizmie wykryto ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna dodatkowo odmawiał podania swoich prawdziwych danych personalnych.

Wykonane w tej sprawie czynności pozwoliły na ustalenie, że zatrzymanym jest 48 – letni mieszkaniec pow. łosickiego. Dodatkowo okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd w Białej Podlaskiej do odbycia zastępczej kary aresztu. W najbliższym czasie sprawca za swoje czyny odpowie przed sądem, a za przestępstwa tego typu grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?