SPIN

Sportowa wiosna w „Dwójce”

Aneta Borkowska środa, 29 kwietnia 2015, 20:23 Społeczeństwo

Wczoraj (28 kwietnia) w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Siedlcach odbyły się zawody sportowo – rekreacyjne „Sportowa wiosna w Dwójce”. Było to kolejne, piąte już, spotkanie ze sportem na wesoło.

Projekt ma zachęcić młodzież do uprawiania sportu, do aktywnego uczestnictwa na zajęciach z WF-u, pokazać, że aktywność fizyczna to nie tylko litry potu wylane podczas treningów, ale też dokonała zabawa.

sport1

W zawodach brali udział uczniowie siedleckich szkół podstawowych. Uczestnicy walczyli o puchar dyrektora PG nr 2 i rywalizowali w niecodziennych konkurencjach: strzelanie z łuku, Jenga, kręgle, sztafeta rowerowa, paint ball, przeciąganie liny. Wszystkie zespoły reprezentowały wyrównany poziom. Po zakończeniu zmagań i podliczeniu punktów okazało się, że puchar powędruje do Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego.

„Sportowa wiosna w Dwójce” to promocja aktywności fizycznej, ale i odpowiedź PG nr 2 na akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Stop zwolnieniom z WF”.

sport2

źródło: PG nr 2

Komentarze (1)

  1. Nauczyciel dodano 7 lat temu

    Aż miło popatrzeć jak pracuje Gimnazjum nr 2 na tle rzekomo "renomowanych" w Siedlcach. Polecam wszystkim szóstoklasistom. Szkoła swoją ciężką praca zasługuje na bardzo dobre opinie. Podziękowania dla Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników, Rodziców i Uczniów.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?