SPIN

Jutro w Siedlcach zawyją syreny

Aneta Borkowska poniedziałek, 11 maja 2015, 07:09 Aktualnie

Jutro (12 maja) w 44 miastach Mazowsza – również w Siedlcach – zabrzmią syreny alarmowe. Będą one uruchamiane między godziną 6. a 19. i będzie to test systemu ostrzegania towarzyszący ćwiczeniom organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W ramach ćwiczeń uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syreny. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez dźwięk ciągły – również trzyminutowy. Włączenie syren alarmowych jest jednym z elementów ćwiczenia związanym z epizodem zakładającym naruszenie przestrzeni powietrznej kraju.

Syreny włącza się w sytuacjach wyjątkowego zagrożenia. Minimum raz w roku powinno sprawdzać się działanie systemu.

źródło: zespół prasowy wojewody mazowieckiego

2 komentarze

  1. Xaveri dodano 6 lat temu

    No i syrena na dawnym budynku Policji / Lasów Państwowych nie działa jak powinna – podczas całego cyklu 3 minutowego zawyła 3-4 razy na zasadzie: zaczyna wyć, ucina sygnał i kilka cykli cisza, znów na chwilę się włączy i cisza. Zobaczymy jeszcze jak będzie 3 minutowe odwołanie alarmu, ale zakładam, że jak rok temu – dupa i znów nikt z tym nic nie zrobi…

  2. Xaveri dodano 6 lat temu

    I oczywiście – wyła przez 7 sekund i zamilkła…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?