SPIN

Rolnicy pikietują pod Sądem Rejonowym

Aneta Borkowska piątek, 15 maja 2015, 11:23 Aktualnie, Siedlce

Ponad 20 rolników rozpoczęło protest przed budynkiem Sądu w Siedlcach. Jeden z obecnych wykrzykuje do mikrofonu słowa: „To oni, ta hołota powinna się bać, a nie my”. Część rolników ma ze sobą biało-czerwone flagi oraz transparenty z napisami: „25 lat wolności bez prawa do protestu”.

Przypomnijmy, że za chwilę w Sądzie mają odbyć się rozprawy pierwszych czternastu uczestników lutowej blokady drogi krajowej numer 2 w Zdanach. Wnioski o ukaranie uczestników protestu skierowała do sądu policja i jak powiedziała na antenie RDC Sławomir Izdebski, szef rolniczych OPZZ związkowcy domagają się dymisji Komendanta Miejskiego w Siedlcach Marka Fałdowskiego. Petycję w tej sprawie, wraz z postulowanym od dawna wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa Marka Sawickiego chcą przekazać w najbliższy poniedziałek prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

rolnicy1

Izdebski dodał, że lutowe blokady były legalne i że w innych regionach, gdzie w podobny sposób protesty zgłoszono miejscowym wójtom ich uczestnicy nie są pociągani do odpowiedzialności. Ocenił także, że uczestnicy blokady w Zdanach karani są nieprzypadkowo. Jak mówił chodzi o ich zastraszenie ponieważ to właśnie stąd rolnicze protesty rozlały się na cały kraj.

rolnicy4

Godz. 11.39 – protestujący rolnicy zebrali się pod salą by wesprzeć tych którzy dzisiaj mają rozprawy. Zebrani śpiewają pod salą „Boże coś Polskę…”

4 komentarze

 1. liberum veto dodano 6 lat temu

  Wstyd nazywać tych panów rolnikami.

 2. darek dodano 6 lat temu

  zamilczcie i nie łączcie religii z kredytem na traktor.i ladnie zaparkować auta bo SM blokady założy

 3. on dodano 6 lat temu

  Panie Izdebski niech pan nie robi wstydu. Dziś już poza niewielką grupą "rolników" nikt nie chce z panem rozmawiać ani się dołączyć do pańskich protestów

 4. siedlczanka dodano 6 lat temu

  jak ktoś ma parcie na szkło i niechęć do uczciwej pracy to organizuje protesty a najlepiejto dopchać się do żłoba ,to będzie za co długi pospłacać

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?