SPIN

Miasto unieważnia przetarg, bo nie ma pieniędzy

Beata Głozak poniedziałek, 18 maja 2015, 18:42 Siedlce
budynek po policji

Po wielu miesiącach przesuwania kolejnych terminów remontu władze Siedlec przyznały, że nie mają za co wyremontować budynku po siedleckiej policji. To mogłoby „zagrozić egzystencji ekonomicznej miasta” – czytamy w piśmie.

Pierwsze otwarcie ofert w przetargu na remont budynku przy ul. Prusa określono na 30. października minionego roku, a potem termin przekładano jeszcze kilkakrotnie – najpierw na 17. listopada, 28. listopada, 26. lutego 2015 r. i ostatecznie 29. maja. Jednak na początku tego miesiąca postępowanie przetargowe unieważniono.

W treści ogłoszenia czytamy, że od momentu rozpoczęcia procedury przetargowej do teraz nastąpiły „bardzo istotne zmiany okoliczności”, które uniemożliwiają wykonanie remontu. Zmianami tymi ma być „pogłębiający się brak realizacji dochodów budżetowych zapewniających realizację budżetu miasta na poziomie założonym w październiku 2014 r.”

W piśmie czytamy, że zamiast przewidywanego ruchu na rynku nieruchomości rok 2015 przyniósł zastój, a remont budynku po policji mógłby być gwoździem do finansowej trumny Siedlec.

Kontynuowanie tego postępowania prowadziłoby w sposób bezpośredni do zagrożenia egzystencji ekonomicznej miasta, co w ewidentny sposób nie leży w interesie publicznym, gdyż mogłoby spowodować zachwianie normalnego funkcjonowania struktur miejskich.

Przypomnijmy, że w zakres prac wchodził m.in.: remont podłóg, schodów, malowanie, dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych, częściowa wymiana dachu i roboty sanitarne i elektryczne w tym: instalacja systemu włamania i napadu, kontroli dostępu oraz monitoringu.  Do obiektu miał przenieść się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna oraz część wydziałów urzędu z ulicy Piłsudskiego 45 i Oskara Lange.

Budynek, który jeszcze kilka lat temu zajmował komendant miejskiej policji został przekazany miastu przez wojewodę w formie darowizny w sierpniu 2013 roku, a w grudniu tego samego roku padły pierwsze zapowiedzi o jego remoncie. W październiku 2014 roku prezydent Siedlec Wojciech Kudelski podczas konferencji prasowej poinformował, że remont budynku rozpocznie się dzięki przesunięciu w czasie innej inwestycji – budowy tunelu pod torami.

18 komentarzy

 1. Ile dodano 9 lat temu

  "W piśmie czytamy, że zamiast przewidywanego ruchu na rynku nieruchomości rok 2015 przyniósł zastój, a remont budynku po policji mógłby być gwoździem do finansowej trumny Siedlec."

  Te gwoździe są już powbijane.
  Np.: sprzedaż Błoni i dzierżawa.
  Należy mieszkańców uświadomić ile naprawdę Siedlce mają długu, a nie mówić na okrągło o tej wylizanej części do brania, uzyskiwania następnych unijnych dofinansowań.
  Nie należy też miasta dalej pogrążać. Nie potraficie piszcie podania o zwolnienia, a mieszkańcy będą wam wdzięczni, że chociaż to potraficie zrobić.

  • Stefan dodano 9 lat temu

   Ten budynek zdaje się przekazał miastu wojewoda. To było zdaje się mienie skarbu państwa. Tam mieściła się policja. Moja diagnoza jest taka, że państwo nie było w stanie utrzymać we właściwym stanie tego obiektu. A teraz raptem samorząd ma to zrobić? Wyremontować, zmodernizować i utrzymać? To jest moim zdaniem niemożliwe bo samorząd to tylko element tego państwa. Skąd na to środki? Z totolotka do jasnej…..? Przecież dziś prawdziwym dramatem jest zadłużenie budżetu państwa. Zadłużenie miasta? Owszem ale skala jest nieporównywalna i w dodatku miasto szybciej wyjdzie na prostą a zrealizowane inwestycje pozostaną. Nie mam wątpliwości!

   • Był sukces ale się ............ dodano 9 lat temu

    Miasto "prosiło" o ten budynek.
    Wojewoda na siłę nie wcisnął go UM.
    Odszukajcie art. na temat tego przekazania.
    SUKCES, SUKCES, SUKCES urzędników.

   • zwierz dodano 9 lat temu

    Miasto i tak wydaje kasę na swoje placówki rozrzucone po mieście – więc pieniądze za remont zwróciłaby się dość szybko bo te placówki byłyby w jednym miejscu za które nie trzeba płacić – ale do tego trzeba tęgich umysłów a takowych nie ma.

 2. szydło... dodano 9 lat temu

  Szydło wychodzi z worka. Nie mają kasy na nic. Jeżeli remont tego budynku zagraża egzystencji ekonomicznej Miasta ……to kto nami rządzi??? Oto do czego doprowadzili!! Czas zatem na referendum by odsunąć ich od "koryta".

 3. M. dodano 9 lat temu

  Szanowni mieszkańcy, a tyle było obietnic. I co teraz z tego macie??? Ja czuje się oszukany.

 4. Co jest? dodano 9 lat temu

  http://www.spin.siedlce.pl/2015/05/18/siec-sklepow-topaz-marketem-roku-2015/
  Nawet nie można pogratulować?
  Niewątpliwie jest to zasługa menagera.

  • Typowe dla ........... dodano 9 lat temu

   Jak widać zwycięzcą jest sklep w Sokołowie, a drugą nagrodę zdobył sklep w Łochowie, a nie żadna sieć sklepów. To nie był konkurs gdzie nagroda przekłada się na wszystkie sklepy.
   Wiadomość nie ma nic wspólnego ze sklepami w Siedlcach ani z działalnością managera.

 5. gość dodano 9 lat temu

  Panie Prezydencie, schowaj Pan honor do kieszeni ( a przy okazji i swoich co głupszych doradców) i zawrzyj szybko koalicje z PO. Część kłopotów spadnie na nich.

 6. @gość dodano 9 lat temu

  Jeśli doszło by do takiej koalicji to lepiej niech Radni PO przejdą do PIS.
  Jeśli chodzi o doradców trzeba by było 50 osób pognać. Jeśli Prezydent będzie nadal trwał w tym otoczeniu chyba końca kadencji nie doczeka na prezydenckim fotelu.

 7. Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

  Kolejny gwóźdź do trumny siedleckiej tzw. władzy. Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości nt kondycji finansowej naszego miasta? Co na to RIO? Co na to NIK? Referendum odwołania obecnego Prezydenta zbliża się dużymi krokami (niektórzy chcą też usunięcia obecnej Rady Miasta)

 8. :) dodano 9 lat temu

  R.I.P. Siedlce A.D. 2015…

 9. po prostu.. dodano 9 lat temu

  Po prostu – KOMPROMITACJA!!!!!!!

 10. Kolo dodano 9 lat temu

  A tak przed wyborami było śpiewane jak to pięknie wychodzimy na prostą.

 11. F16 dodano 9 lat temu

  Młodzi mieli rację, szkoda, że musieli emigrować zanim zaczęto im przyznawać rację.

 12. Morejko dodano 9 lat temu

  Spokojnie. Wystarczy, że Kudelski się pomodli i stanie się cud.
  A gdyby nawet nie, to zawsze może przekazać kurii ten budynek za symboliczna złotówkę. Jeżeli dodałby – tak jak podobno chciał- liceum Żółkiewskiego i park, to powstałby niezły kompleks. Myślę, że kuria chętnie się zgodzi.

  • Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

   …a staw byłby pełen wody święconej 😉

 13. le dodano 9 lat temu

  Nie jest to budynek "po policji" tylko budynek "po Lasach Pństwowych" wybudowany z prywatnych składek pracowników Lasów Państwowych. Przez wiele lat znadowała się w nim dyrekcja Lasów Państwowych, która została zlikwidowana bo budynek potrzebny był dla powstającej Wojewódzkiej Komendy Policji. Chyba powinien być oddany tym którzy go wybudowali, czyli leśnikom.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?