SPIN

Nietrzeźwy dostawca pizzy

Aneta Borkowska piątek, 22 maja 2015, 11:37 Kronika Policyjna

Wczoraj (21 maja) po godz. 17. w siedleckiej komendzie pojawił się dostawca jednej z pizzerii w mieście, który przywiózł rzekomo zamówioną przez służbę dyżurną pizzę.

Policjanci na stanowisku kierowania zdziwili się tą sytuacją, ponieważ absolutnie nie składali żadnego zamówienia. Podczas wyjaśniania okoliczności tej nietypowej dostawy pomocnik dyżurnego w trakcie rozmowy z dostawcą wyczuł od niego woń alkoholu, w związku z powyższym 28 – latek został poddany badaniu na jego zawartość, po którym okazało się, że ma on w organizmie ponad 0,5 promila.

Mężczyzna utracił uprawnienia do kierowania i w najbliższym czasie odpowie za ten czyn przed sądem, a grozić mu za to może kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policja podejrzewa, że to fikcyjne zamówienie złożył jeden z poprzednich klientów, którego odwiedził rozwoziciel i który najprawdopodobniej wyczuł od niego alkohol.

Stosując taki wybieg „zamawiający” chciał, aby nietrzeźwy kierowca bezpośrednio trafił na policję. Jak widać, ciekawy pomysł okazał się skuteczny.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?