SPIN

„Twoje dane – twoja sprawa” – czyli ochrona danych osobowych

Aneta Borkowska piątek, 22 maja 2015, 09:14 Społeczeństwo

We środę (20 maja) w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. G. Narutowicza w Siedlcach odbyło się podsumowanie projektu realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego – „Twoje dane – twoja sprawa, skuteczna ochrona danych osobowych”.

gimnazjum dwojka4

To już  V edycja przedsięwzięcia  realizowanego pod patronatem Generalnego Inspektora Danych Osobowych. Celem programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształtowanie świadomej i odpowiedzialnej postawy obywatelskiej wśród uczniów.

W ramach projektu zespół nauczycieli został przeszkolony w zakresie ochrony danych osobowych, szkoła otrzymała materiały edukacyjne zawierające scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne i pomoce dydaktyczne. Odbyły się lekcje i zajęcia tematyczne dotyczące ochrony danych osobowych i prawa do prywatności.

gimnazjum dwojka7

Podsumowaniem projektu był happening „Twoje dane – twoja sprawa” w ramach obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych. Uczniowie przygotowali plakaty, krótkie scenki oraz piosenki i wiersze poświęcone zagadnieniu prywatności i poszanowania podstawowych praw człowieka. Będą teraz lepiej przygotowani do sprawnego i bezpiecznego poruszania się we współczesnym świecie.

gimnazjum dwojka8

źródło: PG nr 2

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?