SPIN

Rozmowy o „Żółkiewskim”. Prezydent dementuje i obiecuje

Beata Głozak poniedziałek, 25 maja 2015, 23:01 Siedlce

Przez najbliższe lata IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego zostanie w salach wynajmowanych od Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej. Władze miasta zapewniają też, że zabytkowego budynku nie sprzedano. 

Miesiąc temu prezydent Siedlec poinformował opinię publiczną, że prowadzi rozmowy z rektorką UPH w sprawie zawiązania ścisłej współpracy między liceum a uczelnią. Choć Wojciech Kudelski nie podał żadnych bardziej konkretnych informacji to liczył na to, że uczniowie „Żółkiewskiego” będą korzystać z bazy lokalowej uniwersytetu. Sytuacja uległa zmianie.

– Te plany nie będą realizowane. Nie chcę w tej chwili wnikać dlaczego. Po prostu nie ma takiej możliwości – mówi Paweł Mazurkiewicz, rzecznik siedleckiego urzędu i dodaje, że ta informacja nie „oznacza zupełnie nic”, bo miasto nadal będzie współpracować z UPH.

Na początku minionego tygodnia, kilka miesięcy po wyborach samorządowych prezydent Siedlec spotkał się z nauczycielami i sympatykami IV LO, aby jak tłumaczy rzecznik UM Siedlce „przedstawić plany miasta, wyjaśnić i zdementować plotki”.

– Zostało jasno powiedziane, że w tej chwili w budżecie nie ma pieniędzy na remont zabytkowego budynku szkoły, bo jest to ogromna inwestycja. Obiekt wymaga odbudowy od fundamentów i jest jednocześnie za mały, by pomieścić społeczność szkolną stąd konieczność budowy łącznika i sali gimnastycznej, a koszt tego wynosi około 20 milionów złotych – mówi Mazurkiewicz.

Podczas spotkania Wojciech Kudelski miał też uspokoić osoby związane z „Żółkiewskim” w kwestii przyszłości budynku.

– Pytano czy to prawda, że budynek tego liceum został już sprzedany a szkoła zostanie połączona z inną. Prezydent zapewnił, że obiekt przy ul. Konarskiego nie zmienił właściciela. Ustalono także, że w obecnej sytuacji liceum musi zostać tam, gdzie teraz jest, ale prezydent rozmawiał z rektor Piechowicz (rektorka CM – od red.) na temat ewentualnej możliwości poszerzenia bazy lokalowej. Jeśli będzie taka wola ze strony władz szkoły podejmiemy działania w tym kierunku – dodaje Mazurkiewicz.

Rzecznik pytany dlaczego spotkanie nie odbyło się w obecności lokalnych mediów twierdzi, że istniała obawa, że każdy z wypowiadających miałby na uwadze ich obecność i dlatego zdecydowano, aby miało ono zamknięty charakter.

20 komentarzy

 1. big dodano 9 lat temu

  … wystarczająco dużo prezydent elekt już obiecał, czego oczekujecie, inwestycje w jakieś marginalne LO w Siedlcach, nikt nie potrzebuje absolwentów z wykształceniem ogólnym a potem z wyższym, potrzebni są z zawodowym, (hydraulik, ślusarz, dekarz itp.), nawet poprawnie czytać i liczyć nie muszą umieć to sobie młodzi ludzie wybrali i to będą mieli…

 2. nic nie rozumiem dodano 9 lat temu

  to będzie remont Żółkiewskiego czy nie? w tym wieku czy w przyszłym? I komentarz o niezaproszeniu mediów na spotkanie ma oznaczać że niektórzy tracą zdolność myślenia w obecności dziennikarzy? oczywiście ci pracujący w umiasta lub CM?

 3. po prostu dodano 9 lat temu

  Po prostu KŁAMALI i szli w zaparte w obietnicach bez pokrycia.

 4. info dodano 9 lat temu

  A kogo obchodzi ten żołkiewski?

 5. Rzecz....... dodano 9 lat temu

  "– Te plany nie będą realizowane. Nie chcę w tej chwili wnikać dlaczego. Po prostu nie ma takiej możliwości – mówi Paweł Mazurkiewicz, rzecznik siedleckiego urzędu i dodaje, że ta informacja nie „oznacza zupełnie nic”, bo miasto nadal będzie współpracować z UPH."
  " ….a koszt tego wynosi około 20 milionów złotych – mówi Mazurkiewicz.

  Po co bleblać jak się nie wie, albo pamięć zawodzi.

 6. mentor dodano 9 lat temu

  Istniała obawa "OTWARTEJ PREZYDENTURY" 🙂

 7. on dodano 9 lat temu

  Skoro kandydat na prezydenta RP mógł obiecywać rzeczy nie będące w jego kompetencjach, to co dopiero mógł naobiecywać kandydat na trzecią kadencję w mieście?, wszystko co ślina na język przyniosła. A ten "du..y lud" – jak mawiał jeden Jacek – jak widać i słychać to kupuje (w całym okręgu siedleckim – (poza Mińskiem M.)

 8. ja... dodano 9 lat temu

  Jaki remont miasto zadłużone nawet budynek po policji na Prusa spadl z planow remontowych a szkola coz albo przezyje albo padnie dla miasta liczy sie tylko z LO Prus i Krolówka chociaz moim zdaniem pomimo braku wlasnej siedziby Żółkiewski jnie jest od nich gorszy a moze i lepszy ale to zależy od od indywidualnych ocen.
  A zapewnien o remoncie padlo juz tyle ze nie wierze w kazde następne.

 9. Duduś dodano 9 lat temu

  Tak też spełnią się obietnice, tak uwielbianego przez większość naiwnych mieszkańców, złotoustego Seby.
  Wstyd przyznawać się do pochodzenia z Siedlec

 10. WDR dodano 9 lat temu

  Rozumiem, że to kolejne kłamstwo prezydenta. PiSowcy nazywają innych lemingami, ale oni są jak pelikany, które łykają wszystko, co tylko przedstawiciel PiSu powie. Żal

 11. ZORRO dodano 9 lat temu

  On tak samo obiecuje jak ten Duda czy Buda, wszystko obiecuje byle ludziom wodę z mózgu zrobić a najlepiej na kredyt ,a potem niech św. duch martwi się i to spłaca i ciemny lód to kupi jak mawiał poseł z PiS Kurski .amen

  • drogi Zorro, dodano 9 lat temu

   lód to jest nie ciemny tylko zimny

 12. olo dodano 9 lat temu

  no to po co było budować bloki dla nierobów a teraz mówić, że piniędzorów nie ma – żałosne

 13. Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

  Wszystkich niezadowolonych i zadowolonych z prezydentury p.Wojciecha zapraszam do dyskusji na fb w grupie- referendum siedleckie.

  • o czym pan mówi dodano 9 lat temu

   szkoda pieniędzy na referendum.
   Po wynikach wy borów prezydenckich widać, że pisowi jest w Siedlcach jak w puchu.
   Na odwołanie Kudelskiego nie ma szans.

   • Leszek Myśliński dodano 9 lat temu

    Dlatego rozmawiajmy o tym, o wszystkich za i przeciw.

 14. obserwator dodano 9 lat temu

  A ja rozumiem cociaz nie rozumiem. Ma byc ta szkola, czy nie?

  • Siedlczanin dodano 9 lat temu

   Ma być i basta!

 15. Bartosz dodano 9 lat temu

  Kudel przed wyborami straszył Sitnikiem, że nie zamierza remontować Żółkiewskiego. Wybory wygrał i też nie zamierza tego robić. Odwołać go i może w końcu będzie normalnie w tym mieście.

  • Siedlczanin dodano 9 lat temu

   Bredzisz! Czytaj ze zrozumieniem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?