SPIN

Siedleccy harcerze na InterCamp 2015

Aneta Borkowska wtorek, 26 maja 2015, 20:58 Społeczeństwo

Harcerze z 9 Podlaskiej Drużyny Wędrowniczej  „Wagabunda” działającej przy siedleckim hufcu ZHP „Podlasie” wzięli,  w ostatni weekend, udział w międzynarodowym zlocie skautów – Inter Camp 2015. Zlot, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń skautowych na Świecie, w tym roku odbywał się w Polsce – w Nysie.

W tegorocznej edycji udział wzięło blisko 2600 skautów z 20 krajów Świata. Program zlotu obfitował w szereg atrakcyjnych i ciekawych zajęć podzielonych na cztery bloki dotyczące różnych epok historycznych. Należy podkreślić, iż siedleccy harcerze byli jednym z trzech patroli z Chorągwi Mazowieckiej ZHP, obejmującej swym zasięgiem teren całego województwa Mazowieckiego. Możliwość udziału w tym wydarzeniu harcerze z 9 PDW Wagabunda wypracowali sobie przygotowując na jesieni ubiegłego roku filmik konkursowy, który został wysoko oceniony przez Komendę Polskiego Kontyngentu Inter Camp 2015.

harcerze1

9 PDW Wagabunda nie tylko reprezentowała  siedleckie harcerstwo, ale także, dzięki materiałom udostępnionym przez Centrum Informacji Turystycznej w Siedlcach, promowała wśród skautów z innych krajów nasze miasto oraz nasz region.

Udział w zlocie był dla siedleckich wędrowników doskonałą okazją do zawarcia nowych międzynarodowych znajomości, wspaniałą lekcją tolerancji, praktyczną lekcją języków obcych (oficjalnym językiem zlotu był język angielski), ale przede wszystkim był niezapomnianą skautową przygodą.

Link do foto galerii: TUTAJ (kliknij)

harcerze3

phm. Andrzej Ryś – zespół ds promocji i wizerunku Hufca ZHP „Podlasie”

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?