SPIN

Pogoda dopisała. Pływacy nie mogli narzekać

Beata Głozak niedziela, 7 czerwca 2015, 22:17 Sport

Upał, bezchmurne niebo i temperatura wody ok. 25 stopni – za nami pierwsze i jedyne starty w tegorocznym ZalewCup, czyli zawodach w pływaniu na wodach otwartych.

Impreza organizowana przez stowarzyszenie Leniwce.pl przyciągnęła nad siedlecki zalew kilkadziesiąt osób z różnych stron kraju. W tym roku, w związku z dużą ilością imprez sportowych w mieście i regionie ZalewCup trwał zaledwie jeden dzień.

zalewcup1

Tradycyjnie z żywiołem zmierzyli się dorośli i dzieci. Zawodnicy pływali na dystansach: 100 (dzieci), 200 (dzieci), 400 i 1000 metrów oraz sztafecie 4x100m. Po raz pierwszy spróbowano też dystansu maratońskiego – 3800 metrów. Zmagania pływaków śledziły dziesiątki wypoczywających nad wodą siedlczan.

zalewcup4

– Frekwencja dopisała. Być może dzięki pogodzie, a może dlatego, że te zawody się troszeczkę zmieniły – mówi Mirosław Krasuski, prezes Leniwców. – Przez ostatnie cztery lata były organizowane w kilku cyklach w odstępie kilku tygodni, ale z krótszymi dystansami.  W tym roku zaproponowaliśmy imprezę jednodniową, ale z dystansem koronnym 3800 metrów. Tradycyjnie przyjechali do nas amatorzy pływania z Warszawy i okolic, więc siedleccy pływacy mają konkurencję – dodaje.

Tak prezentowała się dzisiejsza impreza w pigułce… (posłuchaj)

ZalewCup 2015

Wyniki tegorocznego ZalewCup pojawią się w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?