SPIN

Złapani podczas kradzieży

Aneta Borkowska wtorek, 9 czerwca 2015, 13:11 Kronika Policyjna

Przed kilkoma dniami tuż po godz. 1. w nocy dyżurny siedleckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od pracownika ochrony jednej z firm przy ul. Sokołowskiej, że nieznani mężczyźni najprawdopodobniej włamują się  do magazynu tego przedsiębiorstwa.

Na miejsce natychmiast skierowano patrole interwencyjne. Policjanci wspólnie z pracownikiem ochrony sprawdzając teren zakładu przy jego ogrodzeniu w pobliskich krzakach zauważyli mężczyznę, który z ukrycia obserwował pobliski teren stojąc na tzw. „czatach”. Zaskoczenie po zatrzymaniu było tak duże, że mężczyzna nawet nie podjął próby ucieczki i wystraszony całą sytuacją początkowo nie odpowiadał na żadne pytania.

Funkcjonariusze podczas dalszego przeszukiwania terenu znaleźli dziurę w ścianie jednego z magazynów, a w jego środku dwóch mężczyzn, którzy kradli zgromadzone tam metalowe elementy.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Za przestępstwo kradzieży z  włamaniem grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

autor: podisnp. Jerzy Długosz, KMP W Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?