SPIN

Waldemar Koperkiewicz został dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki

Aneta Borkowska środa, 10 czerwca 2015, 11:07 Siedlce

Władze Siedlec podały wynik ogłoszonego w kwietniu konkursu. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami przez najbliższe 4 lata funkcję dyrektora będzie sprawował dotychczasowy wicedyrektor placówki Waldemar Koperkiewicz. Swoje obowiązki przejął wczoraj.  

Na początku roku prezydent Siedlec Wojciech Kudelski zwrócił się do ministra kultury i dziedzictwa narodowego o obsadzenie stanowiska dyrektora Centrum Kultury bez przeprowadzania konkursu, ale ponieważ nie dostał na to zgody, konkurs ogłoszono.

Wśród wymagań niezbędnych było wykształcenie wyższe magisterskie oraz posiadanie minimum 5-letniego stażu pracy zawodowej w instytucji kultury, w tym minimum 2-letniego stażu na stanowisku kierowniczym lub wykształcenie średnie oraz posiadanie minimum 10-letniego stażu pracy zawodowej w instytucji kultury, w tym minimum 4-letniego stażu na stanowisku kierowniczym. Do tego kandydat musiał wykazać się znajomością przepisów prawnych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury.

Wymagania dodatkowe to m.in.: umiejętność zarządzania projektami z zakresu kultury, znajomość zagadnień związanych z pozyskiwaniem pozabudżetowych środków finansowych, ukończone studia podyplomowe i specjalistyczne szkolenia w zakresie zarządzania instytucjami kultury, znajomość języka obcego oraz obsługi komputera.

18 komentarzy

 1. bankier dodano 6 lat temu

  aleeeeee niespodzianka

 2. .... dodano 6 lat temu

  Jednak SITWA – bz.

 3. :/ dodano 6 lat temu

  precz z Pisiorami

 4. Stefan dodano 6 lat temu

  Właściwy człowiek na właściwym stanowisku.

 5. Andy dodano 6 lat temu

  ha, ha,ha,ha najważniejsze dobrze się podwiesić pod kogoś – już Stanisław Anioł o tym wspominał w "Alternatywy 4", innego scenariusza nie przewidywałem w Ciemnogrodzie

  • "dobrze się podwiesić pod kogoś " dodano 6 lat temu

   jeszcze ci żal?

 6. jan dodano 6 lat temu

  Ale numer

 7. zdjęcie dodano 6 lat temu

  Chyba powinien być pokazany tylko WK.

  • bankier dodano 6 lat temu

   A widziałeś kiedyś żeby marionetki same się ruszały?

   • Siedlczanin dodano 6 lat temu

    W banku 🙂

 8. siedlczanin dodano 6 lat temu

  Bardzo dobrze, gratulacje

 9. siedlczanin123 dodano 6 lat temu

  Żenada.Żenada totalna.Ale mina rozgrywającego mówi co innego.Przyjrzyjcie się.

 10. lupa dodano 6 lat temu

  A ja się cieszę, że nie będzie rewolucji w bardzo dobrze funkcjonującej instytucji

  • Blanka dodano 6 lat temu

   CKiS zawsze funkcjonowało bardzo dobrze i nikt nie liczył na rewolucje. To nie jest argument za właśnie tym dyrektorem, bo żaden inny kandydat nie miałby nawet szans na rewolucje. Budżet jest mniejszy w porównaniu do kilku lat poprzednich dlatego dyrektor musi potrafić dobrze gospodarować tym co jest i oszczędzać. Niektórzy obserwujący ruchy kadrowe i organizacyjne w siedleckich instytucjach kulturalnych dobrze wiedzą o co tu chodzi.

 11. lolo dodano 6 lat temu

  Obrzydliwe w Siedlcach jest to w jaki sposób obsadzone na intratne stanowiska.Na sztandarze PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC…puste slowa

 12. Blanka dodano 6 lat temu

  Tak w Polsce bywa, w hasłach słowa wielkie, w działaniu małość. Dziwię się lokalnym przedstawicielom polityki i samorządowcom, bo mając wzór w osobie prezydenta elekta Andrzeja Dudy nie dążą do tego wzoru, a wręcz przeciwnie, często zaniżają poziom i w myśleniu i w działaniu. Dlaczego? Z czego to wynika? Koś to rozumie?

 13. ... dodano 6 lat temu

  (P)rotekcje (i) (S)tanowiska

 14. Iwona dodano 6 lat temu

  A byli jacyś kontrkandydaci?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?