SPIN

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii

Aneta Borkowska sobota, 13 czerwca 2015, 20:51 Siedlce

Od 15 do 19 czerwca w Siedlcach potrwa Tydzień Zrównoważonej Energii. Z tej okazji odbędą się zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane przez miejskie spółki, a w Szkole Podstawowej nr 10 będzie można zobaczyć praktyczne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Europejski Tydzień Zrównoważonej Energii to inicjatywa Komisji Europejskiej, której pierwsza edycja odbyła się w 2006 roku. Jej celem jest prezentacja działań poświęconych wydajności energetycznej i rozwiązań energii odnawialnej. Jest przeznaczony do rozpowszechniania najlepszych praktyk i nowych pomysłów, aby pomóc osiągnąć cele energetyczne i klimatyczne jakie stawia Unia Europejska. W organizację siedleckiej edycji Tygodnia Zrównoważonej Energii włączyły się miejskie spółki i placówki edukacyjne, które na co dzień stosują wiele proekologicznych rozwiązań. Organizowane będą pokazy, prelekcje, a także dni otwarte podczas, których będzie można zobaczyć poczynione ostatnio inwestycje.

pwik1

Przedsiębiorstwo Energetyczne zaprasza na Dni Otwarte w dniach 18-19 czerwca, Zakład Utylizacji Odpadów zaprasza do zwiedzania sortowni w Woli Suchożebrskiej w środę 17 czerwca. Natomiast oddaną w ubiegłym roku po gruntownej rozbudowie oczyszczalnię ścieków siedleckiego PWiK-u można obejrzeć i zapoznać się z nowinkami ekologicznymi we wtorek 16 czerwca.

PROGRAM 18-19 czerwiec DZIAŁANIA PROEKOLOGICZNE W PEC
– o godz. 10. – rozpoczęcie dni otwartych dla szkół,
– prezentacja „Działania proekologiczne w PEC Siedlce kogeneracja, ciepło systemowe, likwidacja niskiej emisji”,
– zajęcia dla dzieci i młodzieży pod hasłem promowania kogeneracji i ciepła systemowego (zajęcia plastyczne wykonanie rysunków, kolorowanki dla najmłodszych dzieci o tematyce związanej z oszczędzaniem
energii, ochroną środowiska, ciepłem systemowym / zajęcia manualne – lepienie z plasteliny w wymiarze 2D i 3D,
– godz. 11.30-13.30 -zwiedzanie elektrociepłowni gazowej,

Na wszystkie punkty programu WSTĘP WOLNY

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?