SPIN

Dwóch nowych zawodników w KPS

Aneta Borkowska wtorek, 16 czerwca 2015, 09:04 Sport

KPS Siedlce szykuje się do nowego sezonu. Po zmianie na stanowisku szkoleniowca oraz odejściu większości zawodników przyszedł czas na szukanie ich następców. Znamy już pierwsze nazwiska siatkarzy, którzy będą reprezentować siedleckie barwy w przyszłym sezonie.

ogrodniczukNowym atakującym KPS został 24-letni siedlczanin Mateusz Ogrodniczuk, występujący w minionym sezonie w UMKS Kęczaninie Kęty. Ogrodniczuk urodzony w 1991 roku, mierzący 195 centymetrów wzrostu atakujący, swoją karierę rozpoczął w IV-ligowym klubie Global Village Mokobody, w którym spędził trzy sezony. W 2013 roku trafił do młodzieżowej drużyny BBTS-u Bielsko-Biała, która występuje w Młodej Lidze. W rozegranych dwudziestu sześciu meczach mógł pochwalić się zdobytymi 369 punktami. Przed sezonem 2014/2015 przeniósł się z BBTS-u do I-ligowego UMKS Kęczanina Kęty.

gutkowski

Nowym przyjmującym został 28-letni Kamil Gutkowski, wychowanek Czarnych Radom. Po likwidacji WKS-u grał w drużynach młodzieżowych Jadaru, a następnie w jego II-ligowej drużynie rezerw. W trakcie sezonu 2007/2008 razem z zawodnikami drugiego zespołu został graczem Radomskiego Centrum Siatkarskiego. Z drużyną, której również był kapitanem, zmagania ligowe zakończył na 5. miejscu. Potem przez rok grał w Politechnice Krakowskiej. W czerwcu 2009 związał się z klubem, grającym na zapleczu PlusLigi, BBTS-em Bielsko-Biała. Po 3 latach spędzonych w I-ligowym zespole ze Śląska został ponownie zawodnikiem Czarnych Radom. W 2012 z radomskim klubem awansował do I ligi, a rok później – do PlusLigi. Ostatnie dwa sezony reprezentował barwy plusligowej ekipy Cerrad Czarni Radom.

Przypominamy, że w siedleckim klubie zostają Piotr Łukasik oraz Paweł Rejowski.

źródło: KPS Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?