SPIN

Od września będziemy mogli jeździć na czas

Beata Głozak wtorek, 16 czerwca 2015, 23:58 Siedlce

Dwa nowe bilety mogą od września znaleźć się w ofercie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Projekt przygotowany przez przewoźnika i referat infrastruktury urzędu miasta zakłada powstanie biletu przesiadkowego i dobowego.

– Bilet przesiadkowy ma być ustalony na 50 minut i ma funkcjonować jedynie w strefie pierwszej, czyli obejmującej teren miasta – mówi Joanna Skolimowska-Szpura z referatu infrastruktury siedleckiego urzędu. – Bilet dwudziestoczterogodzinny zostanie wprowadzony we wszystkich trzech strefach i we wszystkich autobusach Przedsiębiorstwa.

Ceny dotychczasowych biletów pozostają bez zmian, a nowych – szczególnie tzw. dobówki zdaniem Skolimowskiej-Szpury będą atrakcyjne.

– Bilet przesiadkowy normalny będzie kosztował 3 złote, a dobowy 6. W obu będą obowiązywać ulgi 50-procentowe uczniowskie i 25-procentowe emeryckie – wyjaśnia kierownik referatu infrastruktury. – W obu przypadkach za bilety kupione u kierowcy będziemy musieli zapłacić 60 groszy więcej.

Aby propozycje nowych biletów i ich cen weszły w życie od września, muszą być zaakceptowane przez radę miasta. Projekt odpowiedniej uchwały zostanie poddany pod głosowanie najprawdopodobniej na czerwcowej sesji. Teraz trwają nad nim prace w komisjach.

2 komentarze

  1. Bartosz dodano 6 lat temu

    Jeżeli normalna dobówka miałaby kosztować tylko 6 zł i obowiązywać na wszystkie strefy, byłaby to rzeczywiście rewelacja. Ale ten bilet przesiadkowy na 50 minut – co to da, kiedy czas oczekiwania na przesiadkę wynosi ponad 40-60 minut. Wraz trzeba będzie kasować drugi bilet. Mam nadzieję, że MPK zrobi też coś z rozkładami.

  2. Łukasz dodano 6 lat temu

    Ja zamiast biletu na 50 min. wolałbym bilet na II przesiatki

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?