SPIN

„Księżna Ola prosi o głosy na swoje ulubione drzewo”

Aneta Borkowska piątek, 19 czerwca 2015, 21:16 Społeczeństwo

jacek

W najbliższy weekend odbędą się w Siedlcach spotkania poświęcone promowaniu głosowania na siedleckie drzewo – Grab Jacek w konkursie Drzewo Roku 2015 pod hasłem „Księżna Ola prosi o głosy na swoje ulubione drzewo”.

Spotkanie organizuje Klub Ekologiczny „Podlasie” i przy okazji przybliży mieszkańcom historię Grabu Jacka w kontekście czasów Księżnej Aleksandry Ogińskiej, a także swoją działalność na rzecz siedleckiej przyrody.  Organizatorzy będą przy wszystkich weekendowych imprezach w parku, w amfiteatrze i innych miejscach w mieście, w sobotę także podczas Pikniku Rodzinnego od godziny 10., a w niedzielę podczas Gali Tańca i Piosenki od godziny 15.

Szukajcie nas przy grabie Jacku – przybliżenie historii ostatniego drzewa z alei bindażowej w parku z czasów księżnej. Wiersze i proza Urszuli Tom poetki, matki chrzestnej drzewa. Będziemy w parku niezależnie od pogody. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czy warto głosować na siedleckie drzewo – Grab Jacek ?

źródło: zarząd Koła PKE „Podlasie” w Siedlcach / prezes Barbara Mileszczyk

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?