SPIN

Decyzja ws. Ośrodka Onkologii zapadnie w wakacje

Beata Głozak niedziela, 21 czerwca 2015, 22:54 Siedlce

Nadal nie wiadomo czy powstanie Ośrodek Onkologiczny przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Zarząd Mazowsza czeka na opinię PZH i ministerstwa zdrowia.

– W tej chwili nie ma decyzji na „tak”, ale nie ma też decyzji na „nie” – mówi Janina Orzełowska, wicemarszałkini Mazowsza pytana o budowę ośrodka onkologicznego przy siedleckim szpitalu wojewódzkim. Zarząd województwa cały czas uzależnia swoje stanowisko od stanowiska innych. – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny miał nam zrobić diagnozę sytuacji czy taka placówka będzie mogła z powodzeniem funkcjonować. W międzyczasie wysyłamy pismo do ministerstwa z zapytaniem czy jest szansa na kontrakt – dodaje.

Bez tych dokumentów władze województwa nie dadzą Mazowieckiemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Siedlcach zielonego światła do inwestycji.

– Ekspertyza Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego powinna wpłynąć do nas w połowie lipca. Jesteśmy przekonani, że Ośrodek Onkologiczny w Siedlcach powinien powstać, ale chcemy mieć dowód w postaci opinii niezależnego instytutu – tłumaczy Orzełowska.

Przypomnijmy. Koncepcja Ośrodka zakłada ponad 80 łóżek i cztery oddziały. W sumie mają być 4 kondygnacje: dwie poświęcone bezpośrednio onkologii i dwie „łóżkowe”. Na obiekt wytypowano miejsce pomiędzy lądowiskiem a częścią główną szpitala. Koszt inwestycji oceniany jest na ponad 80 mln zł.

3 komentarze

  1. Mietek dodano 6 lat temu

    Decyzja zapadnie po wyborach, tak jak to było w tamtym roku.

  2. lo dodano 6 lat temu

    Jeśli powstanie Ośrodek Onkologiczny wzrośnie prestiż miasta.Ludzie nie będą się tułać po Warszawie .Wiadomo jak ciężko dostać się na oddział w Warszawie.

  3. Siedlczanka dodano 6 lat temu

    Jestem pacjentką onkologiczną. Popieram pomysł powstania u nas ośrodka Onkologii.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?