SPIN

Dwa Srebrne Dyplomy dla Chóru Miasta Siedlce

Aneta Borkowska wtorek, 23 czerwca 2015, 12:21 Kultura

Chór Miasta Siedlce pod dyrekcją Justyny Kowyni-Rymanowskiej zdobył Srebrny Dyplom w kategorii „Muzyka Współczesna” oraz Srebrny Dyplom w kategorii „Musica Sacra” na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach.

Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach odbywa się nieprzerwanie od 1966 roku. Jego organizatorami są: Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Szczecinie, Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach. Festiwal jest wpisany do kalendarza stałych imprez międzynarodowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, znajduje się w rejestrze Światowej Unii Muzyki Chóralnej w Nowym Jorku, jest również członkiem International Choral Network – Międzynarodowego Stowarzyszenia Konkursów i Festiwali w Europie. W tegorocznej 50. już edycji Festiwalu wzięły udział chóry z Niemiec, Szwecji, Korei oraz Polski. Uczestników oceniało jury w składzie: prof. zw. Ryszard Zimak – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, przewodniczący jury, prof. Stanisław Krawczyński – Akademia Muzyczna w Krakowie, prof. Richard Zielinski – University of Oklahoma, Krystyna Stańczak-Pałyga – Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Patronat nad festiwalem sprawują Minister Kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.