SPIN

Jutro drugi etap rozmów między miastem a gminą

Beata Głozak poniedziałek, 29 czerwca 2015, 22:05 Aktualnie

Na godz. 8 zaplanowano spotkanie władz miasta i wójta gminy Siedlce ws. warunków świadczenia przez siedleckie MPK przewozów na terenie gminy. 

W piątek Henryk Brodowski pismem do prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego wypowiedział porozumienie, na mocy którego gmina dokładała do usług transportowych świadczonych przez MPK, ale dzisiaj rano kolejnym pismem wypowiedzenie wycofał.

Po południu wójt, przedstawicie władz miasta i władze MPK zasiedli do rozmów. Jak poinformował nas rzecznik magistratu Paweł Mazurkiewicz miasto jest gotowe do objęcia ulgami kolejnych grup mieszkańców gminy: dzieci i osób powyżej 70 roku życia. Jutro rano kolejna tura rozmów. Tym razem mają one dotyczyć kwestii finansowania przejazdów. Rzecznik podkreśla, że koszt jaki gmina Siedlce ponosi za jeden wozokilometr jest optymalna.

W tej chwili jest to łącznie 2 zł (1 zł za świadczenie usług i kolejna złotówka za każdy przejechany wozokilometr dzięki czemu uczniowie korzystają z 50-procentowych zniżek). Rocznie daje to ponad 900 tys. zł. Z naszych informacji wynika, że wójt gminy Siedlce chciałby, aby dzieci i seniorzy na ternie gminy jeździli za darmo, ale żeby gmina dopłacała ok. 400 tys. zł mniej do przewozów niż teraz.

2 komentarze

  1. Anonim dodano 8 lat temu

    No tak miasto dopłaca do dzieci w szkołach i przedszkolach fikcyjnie pomeldowanych u rodziny w mieście, no a teraz chcą za darmo jeździć na wieś, a kto ma za to zapłacić jak nie wójt? coś tutaj nie gra.

  2. jeżeli dodano 8 lat temu

    Jeżeli Brodowski coś ugra – to pokaże Kudelskiemu kto rozdaje karty. Wtedy przenoszę się na wieś. Bo może i w sprawie wody i ścieków zrobi Brodowski podobny krok?….a Miasto ustąpi……

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?