SPIN

Plaża nad siedleckim zalewem będzie większa

Aneta Borkowska poniedziałek, 29 czerwca 2015, 18:02 Siedlce

Dzisiaj od porannych godzin nad siedleckim zalewem, a dokładnie tuż obok głównego mola pracowały koparki. To kolejna niespodzianka dla mieszkańców, gdyż miejska plaża powiększy się nawet o kilkadziesiąt metrów.

– Pogoda trochę popsuła plany, ale dziś lub jutro prace zostaną zakończone i będzie można już z plaży korzystać – mówi Joanna Skolimowska- Szpura, kierownik z referatu infrastruktury siedleckiego urzędu.

O planach poszerzenia urząd myślał już od dawna. Początkowo miała powstać druga plaża od strony osiedla Romanówka, ale wiązałoby się to z podwojeniem ilości ratowników, którzy dbaliby o bezpieczeństwo osób kąpiących się. W związku z tym plany ratusz musiał odsunąć.

zalew plaza2

Poszerzenie tej obecnej to szczęśliwy zbieg okoliczności.

– Zwróciła się do nas firma budowlana, która drenuje tunel od strony kolei i wydobywa duże ilości pięknego, niemal plażowego piasku – tłumaczy kierownik. – Zapytali czy mogą go nam zaoferować i dodatkowo pomóc przy zabezpieczeniu sprzętowym w wykonaniu tej plaży. Więc jak tu nie skorzystać – dodaje.

17 komentarzy

 1. zenek dodano 6 lat temu

  jakie szczęście. oddali piasek za darmo i własnym sprzętem plażę zrobią. a ratusz tylko myślał, planował i nic nie zrobił. bo pieniędzy nie ma!

  • Siedlczanin dodano 6 lat temu

   Szczęście sprzyja lepszym 🙂

 2. efaster dodano 6 lat temu

  Aj tam, zamiast Drogie Panie wiercić dziurę w brzuchu, prezydentowi, prezesowi ARM o oświetlenie na stadionie piszecie o "durnej" plaży nad zalewem, z którego i tak smierdzi i mało kto się kąpie, bo nie wiedomo co może na plecach wyskoczyć (mimo iż był badany przez Sanepid) wszak ludzie załatwiają w nim potrzeby fizjologicze łącznie z tymi "grubszymi" a śmieci i butelki po piwie lądują tam całymi tonami, choć wokół basenu stoi peło koszy na śmieci. Cóż Warbud na zlecenie PolAqua i jej hiszpańskiego właściciela drąży tunel, a piach zamiast wywalić gdzieś za miasto w jakiś wąwóz czy dziurę wolą oddać miastu by służyło to mieszkańcom, a przy okazji na koszt włąsny to rozparcelują w terenie,a i tak miasto oddtrąbi to jako swój sukces, nawet nie zająknąc się, że nie zapłaciło za to ani złotówki, wszak jescze nie tak dawo z Warbudem chciało się sądzić apropo przebudowy oczyszczalni, a dokładnie miejska spółka PWiK. Mogły by panie napisać art. apropo tego oswietlenia, niby podlasie 24 podjeło temat, ale Wy robicie to z przytupem, czego media pro władza, nie zrobią bo się boją. Co na to Pogoń i p. Materski (p.o.. prezesa) gdzie będą grali, jak PZPN nie dopuści tego stadionu (wszak nie jesteśmy beniaminkiem i pół roku prolongaty nas nie obowiązuje) Lublin, Płock, Łęczna, Pruszków a może jeszcze gdzieś indziej … wszak oświetlenie musi mieć m.in. 1400 lux, a w okolicy wcale nie ma dużo takich stadionów, a jak są to wynajem koszytuje nawet 30 tys. za jeden mecz !!! A znając realia budżetowe klubu nie stać ich nawet na 1/3 tej sumy. Liczę na Pań aktywność w tej sprawie.
  Serdecznie Pozdrawiam.

 3. darek dodano 6 lat temu

  Efaster -wykończysz ludzi psychicznie tym stadionem ,i tymi piłkarzami pokroju górników. A od plaży trzymaj się daleko bo śmierdzi ,inaczej niż na meczach ,ale śmierdzi. za pieniądze wydane na piłkę można było wysłać wszystkich kibiców na MŚ przez kilka najbliższych edycji

 4. Wyborca PO dodano 6 lat temu

  Plaża jest dla wszystkich a stadion dla tych co lubią oglądać prymitywną grę. Za oglądanie trzeba płacić.

 5. super dodano 6 lat temu

  Plaza?
  Czy wy byliscie kiedys nad morzem? To jest imitacja w miniaturze. Zalew wogole jest za maly i poinien byc powiekszony, a teren wokol zagospodarowany. W lecie na laweczkach przy grilu siedza amatorzy taniego piwka. Gdzie jest straz miejska i dlaczego ich nie karze mandatami? Miasto zasluguje na to by miec kapielsko a nie bajoro. A to molo jedno i drugie to sie juz rozlatuje. zgnile deski itp. Dlaczego ich nie odnawia? Miedzy deskami juz trawa porosla!
  Postuluje nowe mola.

  • hej dodano 6 lat temu

   Zalew nie może być większy gdyż Muchawka nie jest w stanie zasilić większego zbiornika.

  • Anonim dodano 6 lat temu

   Już Ci odpowiadam dlaczego "amatorzy piwka" tam siedzą. Bo mogą! W tym miejscu nie ma zakazu spożywania alkoholu. Rozumiem, że wolisz aby Ci amatorzy siedzieli pod blokiem z piwem?

 6. okm dodano 6 lat temu

  oczywiscie, ze jest zakaz!!!! w miejscu publicznym nie wolno pić alkoholu. ale Ci z piwem to nic, wielu jest amatorów wódy którą piją w szklanach, legalnie przy stolikach!!!!! straż miejska jakby kilka mandatow wklepiła to by się skonczyło.

 7. Zakon dodano 6 lat temu

  Muchawka jest za mała pokaż badania ekspertów fachowców ,bo meljorand Kudelski to dla mnie żaden znawca .

 8. plazowicz dodano 6 lat temu

  p

 9. plazowicz dodano 6 lat temu

  Z cala stanowczoscia powinno sie karac tych pijakow z nad zalewu. Wisza na tych stolach i sacza te piwska bezkarnie. Gdzie policja i straz?

  • y. dodano 6 lat temu

   Ale o co wam chodzi? Ja nie pije i mi nie przeszkadza dopoki chamstwa nie robia. Jak chca to niech sobie pija.

 10. Kris dodano 6 lat temu

  OKM twierdzenie Twoje że w miejscu publicznym nie wolno pić alkoholu mija sie z prawdą. Kwestię te reguluje ustawa o wychowaniu w trzeźwości…a tam mowa w "art. 43'ust 1. Kto spożywa napoje alkoholowe wbrew zakazom określonym w art. 14 ust. 1 i 2a–6". Art. ten precyzuje miejsca zabronione i nie każde miejsce publiczne jest miejscem zabronionym. Nie można tych pojęć utożsamiać.
  Art. 14. 1. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych:
  1) na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich;
  2) na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników;
  3) w miejscach i czasie masowych zgromadzeń;
  4) w środkach i obiektach komunikacji publicznej, z wyjątkiem wagonów restauracyjnych i bufetów w pociągach, w których dopuszcza się sprzedaż,
  podawanie i spożywanie napojów alkoholowych do 4,5% zawartości alkoholu oraz piwa;
  5) (uchylony);
  6) w obiektach zajmowanych przez organy wojskowe i spraw wewnętrznych, jak również w rejonie obiektów koszarowych i zakwaterowania przejściowego jednostek wojskowych.
  1a. (uchylony).
  2. (uchylony).
  2a. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w
  punktach sprzedaży tych napojów.
  3. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów zawierających więcej niż 18% alkoholu w ośrodkach szkoleniowych.
  4. Zabrania się sprzedaży i podawania napojów zawierających więcej niż 18% alkoholu w domach wypoczynkowych.
  5. Sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów zawierających więcej niż 4,5% alkoholu może się odbywać na imprezach na otwartym powietrzu tylko za zezwoleniem i tylko w miejscach do tego wyznaczonych.
  6. W innych niewymienionych miejscach, obiektach lub na określonych obszarach gminy, ze względu na ich charakter, rada gminy może wprowadzić czasowy lub stały zakaz sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów
  alkoholowych.
  Tyle przepisy prawne na ten temat. Pozdrawiam

  • z dodano 6 lat temu

   No właśnie nie tylko tyle przepisy prawne. Ustawa to nie wszystko, regulamin korzystania z terenów zalewu zabrania spożywania alkoholu. Więc teoretycznie straż miejska może każdego z automatu karać mandatem ale po co się wysilać.

 11. Kris dodano 6 lat temu

  Co do karania tzw pijakow znad zalewu moje zdanie jest zupełnie inne. Skoro ktoś przewidział miejsca do grilowania, stoły to powinno tam dopuszczone spożywanie piwka, ale warunkiem odpowiedzialności karnej powinna być zupełnie inna okoliczność, "tj zakłócenie spokoju lub porządku publicznego."Jezeli ktoś spokojnie pije piwo a wiele jest takich osób i nie wadzi nikomu to DLACZEGO GO OD RAZU KARAĆ. NIech sobie spokojnie spozywa. Jezeli zaś pije i niewłaśiwie sie zachowuje zakłócając porządek bądź spokoj wtedy jak najbardziej powinien ponieść kinsekwencje swego negatywnego zachowania włąznie z karaniem go i wtedy dopiero powinny reagować na takie zachowanie straż miejska czy tez Policji.
  Takie tam moje przemyślenia. Pozdrawiam

 12. plazowicz dodano 6 lat temu

  idzcie precz z zalewu!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?