SPIN

Klub czeka na decyzję PZPN-u

Beata Głozak piątek, 3 lipca 2015, 00:06 Aktualnie

W połowie lipca MKP Pogoń Siedlce powinien poznać decyzję Polskiego Związku Piłki Nożnej ws. tego czy i jakie będą następstwa braku pełnego wyposażenia stadionu przy ul. Jana Pawła II.

Zgodnie z wymogami Związku pierwszoligowa Pogoń powinna grać na obiekcie z odpowiednim sztucznym oświetleniem, a to ma pojawić się w Siedlcach dopiero w drugiej połowie nadchodzącego sezonu. Wczoraj w tej sprawie odbyło się spotkanie, na które pojechali prezes ARM Siedlce Mariusz Gruda i p.o prezesa MKP Andrzej Materski.

– Liczymy, że komisja licencyjna pozwoli nam warunkowo grać na obecnym obiekcie. Przedłożyliśmy swoje argumenty i czekamy na decyzję. Liczę, że poznamy ją 14-15 lipca – powiedział w rozmowie z nami Materski.

Jeśli PZPN nie będzie wyrozumiały MKP Pogoń będzie miał dwa wyjścia: grać na wynajętych i dostosowanych stadionach innych zespołów co wiąże się z dużo większymi kosztami lub rozpocząć sezon z minusowym dorobkiem (-10 pkt.). Drugi wariant, zdaniem Materskiego w zasadzie z automatu wyrzuca zespół z rozgrywek I ligi.

3 komentarze

  1. Dwlegacja z Siedlec w W-wie. dodano 6 lat temu

    Jeśli delegacja była w W-wie w PZPN, nie uzyskała odpowiedzi? Pojechali złożyć pismo. Brawo.

  2. Kibic Pogoni dodano 6 lat temu

    Panie Jacku Kozaczyński pomóż!!!

  3. kibic_rocznik77polipcu dodano 6 lat temu

    wierze że będzie dobrze- jest sporo argumentów

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?