SPIN

Nie doszło do pojednania, bo nie było rozprawy

Aneta Borkowska wtorek, 7 lipca 2015, 16:12 Aktualnie, Siedlce

Kolejny raz w siedleckim Sądzie Rejonowym nie doszło do rozprawy pojednawczej między  Iwoną Orzełowską – obecnie wicedyrektorką Centrum Kultury i Sztuki a Mateuszem Kozłowskim. Tym razem sędzia wzięła urlop na żądanie.

Mateusz Kozłowski wytoczył proces karny przeciwko Iwonie Orzełowskiej o pomówienie go na forum lokalnej telewizji. Zgodnie z prawem za pomówienie za pomocą środków masowego komunikowania grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do roku.

– Pierwsza rozprawa, która miała się odbyć 28. maja została przełożona na wniosek mecenasa oskarżonej, a dzisiejsza nie odbyła się, gdyż sędzia wzięła urlop na żądanie. Dowiedziałem się o tym dzisiaj o godzinie 10 – tłumaczył nam dzisiaj Kozłowski dodając, że zwróci się do prezesa sądu, aby kolejny termin nie był tak odległy. – Nie podejrzewam sądu o złą wolę. To zdarzenie losowe – zaznaczył.

Przypomnijmy. W listopadzie ubiegłego roku podczas kampanii samorządowej na forum lokalnej telewizji ubiegającego się o fotel prezydenta Siedlec Mateusza Kozłowskiego nazwano faszystą. Autorem wpisu była osoba podpisująca się nickiem „matrix”. Kozłowski zgłosił sprawę na policję. Po złożeniu zeznań sprawa trafiła do prokuratury, a później do Sądu Rejonowego w Siedlcach. W kwietniu okazało się, że autorką wpisu jest związana od lat z siedlecką kulturą Iwona Orzełowska, choreografka zespołu tańcu Caro Dance, a od czerwca zastępczyni dyrektora Centrum  Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach.

Sam Kozłowski swoje dalsze działania uzależnia od przebiegu rozprawy pojednawczej.

– Dopiero po niej zobaczymy jaki będzie finał tej sytuacji i czy sprawa pójdzie na wokandę. Na razie nie znam stanowiska oskarżonej – pani Iwony Orzełowskiej ani jej mecenasa w tej sprawie – stwierdził i dodał, że „przede wszystkim ze strony oskarżonej ani razu nie usłyszałem słowa „przepraszam”.

22 komentarze

 1. ……….. dodano 6 lat temu

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/janusz-korwin-mikke-uzyl-faszystowskiego-gestu-w-parlamencie-europejskim/x22qmm

  • Polska się wstydzi takich ludzi dodano 6 lat temu

   Jednak korwinowcy mają czego się wstydzić . Polska się wstydzi .

 2. ooooooo dodano 6 lat temu

  Pieknie

 3. jaka kulturalna dodano 6 lat temu

  Pani Iwonka wyzywa ludzi na internecie i w nagrodę dostała posadę wicedyrektora w centrum kultury?

 4. Od Korwina dodano 6 lat temu

  Tak dokładnie, bo tu są układy gorsze jak za rządów SLD w Polsce. Dziś pan prezydent Duda, J. Kaczyński i E. Szydło mówią jaki to straszny układ rządzi Polską (i mają rację) tylko kolesiostwo, partyjniactwo, nepotyzm. W takim razie zapraszam tych Państwa do Siedlec, tu dopiero zobaczycie jak wygląda układ partyjno-towarzysko-rodzinny w wykonaniu PiS.

  • ??? dodano 6 lat temu

   a Sitnik przestał być dyrektorem, pytanie dlaczego, liczę na to, że media to nagłośnią i pokażą prawdę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Heniekkk dodano 6 lat temu

    No widzisz… zwykły człowiek bez układów przestaje pełnić daną funkcję, a sitwa PiS i STS mogą robić co chcę, bo kto im zabroni i kto ich wywali???

   • Heniekkk dodano 6 lat temu

    Poza tym sprawa Sitnika pewnie swoje początki ma z powodów politycznych, ponieważ człowiek jest na tyle niewygodny dla PiSu i STSu, że jakiś paragraf musiał się na Niego znaleźć. Typowe zagrywki polityczne.

    • Anonim dodano 6 lat temu

     Co może mieć partia ta czy inna do stowarzyszenia jakim jest Społeczne Towarzystwo Oświatowe? Ale pewnie już tak masz, że wszystko kojarzy Ci się jednym, jak pewnemu żołnierzowi 🙂

     • ??? dodano 6 lat temu

      O Siedleckim Towarzystwie Samorządowym pewnie myślisz, a piszesz o Oświatowym.

   • Do ??? dodano 6 lat temu

    Może dlatego przestał być dyrektorem, że wbrew deklaracjom składanym na licznych plakatach – jednak zawiódł….

 5. 1-szy komentarz dodano 6 lat temu

  W jakim celu podano link do incydentu w PE ?
  J.K. Mikke sparafrazował hasło III Rzeszy, które brzmiało w oryginale w czasie II W Ś – "Jeden Naród, jedna Rzesza, jeden Wódz ". Zrobił to poprzedzając wypowiedzią cyt:- Mówimy o obronie różnorodności, ale gdy dochodzi do głosowania, głosujemy za ujednoliceniem wszystkiego ". Dlatego powiedział zmieniając tekst – " Jedna Rzesza, jeden naród , jeden bilet " ( nawiązując i protestując w ten sposób poczynania UE . Nie widzę związku … z nazwaniem kogoś faszystą. !!!

 6. John Wayne dodano 6 lat temu

  jako społeczeństwo które w cieniu tego gestu było łapane na ulicy jak psy i wywożone do obozów (nazistowskich obozów) zagłady powinniśmy omijać z daleka ludzi którzy choć dla żartów powtarzają to cholerne hajlowanie

  • Kolo dodano 6 lat temu

   Nie dla żartów, tylko aby obnażyć tę cała unię i system który mamy, bo ten właśnie system przypomina III rzeszę.

  • Michał dodano 6 lat temu

   Hajlowanie przez Pana użyte było i jest Salutem rzymskim Hitler jes po prostu zbezcześcił. A znaku tego też używali ludzie walczący z Hitlerem więc Salut rzymski nie należy nie należał do Hotlera był przed nim na długo wcześniej.

   • Adolf dodano 6 lat temu

    Zapomniałeś dodać jeszcze, że np. swastyka to symbol szczęścia. Jakoś o tym w Polsce zapomnieliśmy, a nie wiem czemu…

 7. Gramy Reklamy dodano 6 lat temu

  Zastanawiam się, ile to Pani Orzełowska płaci portalom żeby być newsem przez kolejne tygodnie. Dobra reklama jej matrixowych komentarzy w kontekście wybryków w Parlamencie Europejskim i w naszym kuratorium. Czyżby była jasnowidzem, wróżką, szamanką czy czar…………………ą?

 8. kimono62nie wlas dodano 6 lat temu

  Napisałem wczoraj komentarz to się nie ukazał Iwona jej szwagier mąż to oni są lizakami prezydenta to jest nepotyz m w siedlcach

  • Aneta Borkowska dodano 6 lat temu

   Nie usuwałam żadnego komentarza dotyczącego tego teksu. Wszystkie które miałam na administracji są zaakceptowane.

 9. loc dodano 6 lat temu

  To, W JAKI SPOSÓB zachował się JKM było głupie, bo oni tam w PE są szczególnie na takie rzeczy wyczuleni. Natomiast kto widział i słyszał CAŁĄ jego wypowiedź, ten wie, że merytorycznie miało to ręce i nogi, ale niekoniecznie musiał aż tak plastycznie to pokazywać.

 10. W sprawie z komentarzem dodano 6 lat temu

  całkowicie popieram Kozłowskiego. Ale…
  Po ostatnich wyczynach Korwina – mam na myśli również jego popisy w sejmie na konferencji – uważam, że to nie jest odpowiednie towarzystwo dla ludzi pokroju Kozłowskiego.
  jest takie stare powiedzenie: jak się zadasz z plewami, to cię świnie zeżrą.
  Panie Kozłowski: pan do tego … pana w muszce zupełnie nie pasuje.

 11. Niech każdy odpowiada za siebie. dodano 6 lat temu

  Dlaczego obarczacie p.Kozłowskiego tym, co robi JKM? A nie obarczacie PISU za to co zrobił Matrix?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?