SPIN

Znamy wyniki tegorocznych matur

Beata Głozak piątek, 10 lipca 2015, 23:55 Siedlce

W Siedlcach egzamin z matematyki najlepiej napisali uczniowie „Prusa”, a język polski i angielski uczniowie „Królówki”. Średnie wyniki z matury w naszym mieście były najgorsze spośród największych miast województwa.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała średnie wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich szkół. W tym roku w naszym mieście przystąpiło do niego niemal 1,5 tysiąca uczniów. Ponad 1100 pisało maturę w nowej formule, ale jej wyniki nie są zadowalające. W przedmiotach obowiązkowych (średnia) wypadliśmy gorzej niż Warszawa, Ostrołęka, Radom i Płock. Tylko nieco lepsze wyniki zanotowaliśmy w przedmiotach dodatkowych.

wyniki

Z danych przedstawiających średnie wyniki wynika, że z tegorocznym egzaminem maturalnym najlepiej poradzili sobie uczniowie I LO im. Bolesława Prusa. Podczas gdy średnia z matematyki dla Siedlec wyniosła zaledwie 54,3 proc., w „Prusie” było to 80 proc., a w „Królówce” 71,4 proc. II LO im. św. Królowej Jadwigi wypadło z kolei lepiej z j. polskiego (72,4 proc.) i angielskiego (87,5 proc.) Obie szkoły w tyle pozostawiły IV LO oraz tzw. „Katolika”.

matura_nowa_licea_obowiazkowe

Najgorzej spośród liceów publicznych wypadło VII LO, czyli tzw. „Kolejówka”. Średni wynik z języka polskiego to 34,8 proc., a z matematyki 19,2 proc. Egzamin matury w technikach publicznych (stara formuła) najlepiej napisali uczniowie „Elektryka”, najsłabiej „Kolejówki”.

info: OKE; prezentowane wyniki egzaminów są średnimi wynikami procentowymi

4 komentarze

 1. Stefan dodano 6 lat temu

  Do Prusa i Królówki przychodzą najlepsi uczniowie z Siedlec i z spoza. Nic więc dziwnego, że te szkoły mają najlepsze wyniki. Część uczniów w pozostałych liceach jest słaba i trafiła tam tylko z ambicji najczęściej rodziców, bo ujmą było posłanie pociechy do zawodówki. Dobrze zrobiono, że zmniejszono liczbę oddziałów w liceach ogólnokształcących na rzecz szerszej oferty szkół zawodowych. A jak jest ze zdawalnością bo w skali kraju matury nie zdało 26% uczniów?

 2. inspektor społeczny dodano 6 lat temu

  to wiadomo po co kolejarzom tablety….F7…inaczej mandatu bez błędów nie napiszą

 3. wow dodano 6 lat temu

  Guzik, a nie znacie wyniki matur. Podane wyniki to tylko tzw. poziom podstawowy i to pisemny. Wyniki matur liczą się dopiero z rozszerzeniami i to stanowi o sile szkoły. A poza tym ciekawe jest, ile z tych wyników uczniowie zawdzięczają korkom.

  • Anonim dodano 6 lat temu

   dokładnie 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?