SPIN

Nowy atakujący dołączył do KPS

Aneta Borkowska środa, 15 lipca 2015, 21:39 Aktualnie

Pierwszoligowy zespół KPS Siedlce ma nowego atakującego. Został nim 23-letni Damian Wdowiak, były gracz Skry Bełchatów, AZS Częstochowa a ostatnio Pekpolu Ostrołęka.

Mierzący 200 cm wzrostu wychowanek Bzury Ozorków w 2010 roku zdobył ze swoim klubem brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Podczas turnieju finałowego wybrano go najlepszym atakującym.
W seniorskiej siatkówce pierwsze kroki stawiał w barwach Skry Bełchatów. W sezonie 2011/12 miał okazję wystąpić w meczach Ligi Mistrzów, m.in. przeciwko słynnemu Fenerbahce Stambuł z Ivanem Miljkoviciem w składzie. W sezonie 2012/13 był najlepszym atakującym Młodej Ligi i w połowie sezonu przeniósł się do AZS-u Częstochowa na wypożyczenie.

Po zakończeniu sezonu 2012/13 Wdowiak powrócił do swojego macierzystego klubu i pomógł Bzurze Ozorków w utrzymaniu się w II lidze. Był jednym z najlepiej punktujących zawodników w II lidze.  W sezonie 2014/2015 Damian reprezentował barwy ligowego rywala KPS znad Narwi, ostatecznie zajmując siódme miejsce w Krispol 1. Lidze Siatkarzy.

źródło: KPS Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?