SPIN

Będzie przerwa. Usterki zostaną usunięte

Beata Głozak poniedziałek, 27 lipca 2015, 22:09 Siedlce

Park Wodny Siedlce po niemal dwóch latach użytkowania przejdzie lifting. Przerwa technologiczna potrwa od 2 do 3 tygodni i zaplanowano ją na wrzesień.

„Wczoraj (19.07.2015) ok. godz. 20 byłem w parku wodnym i wszedłem na trybunę – a tam prawdziwa powódź – z dachu i po słupie woda lała się strumieniem (schody za trybunami i podest). Fakt, że na dworze była ulewa, ale półtoraroczna konstrukcja NIE MA PRAWA przeciekać!!! Ewidentna fuszerka – napisał do nas czytelnik.

– Faktycznie podczas ostatnich nawałnic burzowych tydzień temu na hali basenowej pojawił się przeciek – przyznaje Mariusz Gruda, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, która zarządza aquaparkiem. – Problem zgłoszono wykonawcy – dodaje. Usterka zostanie naprawiona podczas najbliższej przerwy technologicznej, a tę zaplanowano na wrzesień.  – Zwyczajowo, basen z nieckami stalowymi powinien przechodzić ją co dwa lata – tłumaczy Gruda. – Z ubiegłorocznego doświadczenia wiemy, że najmniej osób korzysta z Parku Wodnego Siedlce po wakacjach dlatego postanowiliśmy, że przerwa zacznie się od 7 września. Zaplanowaliśmy ją na 3 tygodnie, ale mamy nadzieję, że potrwa krócej.

Zamknięcie basenu wykorzysta też inwestor budujący hotel, aby połączyć go z obiektem zarządzanym przez ARM Siedlce.

6 komentarzy

 1. Stała bywalczyni tego wspaniałego obiektu dodano 6 lat temu

  Mam poważne pytanie do pana prezesa Mariusza Grudy. Dotyczy ono wody w basenach i czyszczenia niecek. Czy podczas tej przerwy eksploatacyjnej będzie także wymieniona woda, umyte baseny i wpuszczona nowa? A może to już w tzw. międzyczasie się odbyło, tylko nie zauważyłam? Jak często powinna być wymieniana woda w tego typu obiektach?
  Czy coś takiego w ogóle jest planowane?
  Pozdrawiam Łucja

 2. bankier dodano 6 lat temu

  Kilka uwag do poprawy zastanowienia:
  1. Pomost nad basenem – wg mnie za duży spadek – osobiście wolę chodzić w około niż ryzykować poślizg.
  2. Zjeżdżalnia dla dzieci – za stroma, ze zbyt wysokim progiem i na zbyt płytkiej wodzie.
  3. Chciałbym poznać tego projektanta, który licznik czasu zjazdu umieścił na starcie a nie na mecie….?
  4. Proponuję umieścić przepierzenia/ścianki pod prysznicami, nawet niewielkie dałyby trochę więcej intymności.
  5. Czas pobytu – tu proponuję zmianę koncepcji. Koszt/cena pobytu wykraczający poza pierwszą godzinę powinna być odwrotnie proporcjonalna do kosztu tej pierwszej godziny. I tak – jeśli w środę pierwsza godzina jest najtańsza to kolejne powinny być odpowiednio droższe – żeby wymusić rotację tych którzy też by chcieli z tej "promocji" skorzystać. Odwrotnie w niedzielę – gdy pierwsza godzina jest najdroższa to kolejne odpowiednio tańsze, żeby dłużej zatrzymać klienta – a nie ma wtedy aż tylu chętnych.
  6. Nauka pływania – czasami mam wrażenie, że basen do pływania jest głównie dla szkoły pływania. Bo jak inaczej rozumieć fakt, że w momentach największego zainteresowania basenem (pon-pt godz 16-20) bywa że aż 4 tory z 8 są zarezerwowane dla szkoły?
  7. Teraz już pewnie za późno na te zmiany – ale w wielu basenach n których byłem elementy masaży wodnych są uruchamiane przez samych zainteresowanych – u nas "centralnie" przez ratowników.

 3. marek dodano 6 lat temu

  Pytanie do kierownictwa Parku Wodnego. Dlaczego zawsze trzeba prosić obsługę o włączenie biczy wodnych, strumieni wody z metalowych wylewek ponadto rwąca rzeka nigdy nie jest włączona na najszybszy bieg?

 4. Kilińszczak dodano 6 lat temu

  Bankier słusznie wymienił wady Wodnego Parku, ja dodam jeszcze od siebie czemu na dużych zjeżdzalniach nie ma w nich świateł lub świetlików aby nie zjeżdzać po ciemku w czarną du.. Nio i najlepsze na koniec: mostków nie wspomnę i tak przypominają szczyty gór i są niebezpieczne, tylko (Wspaniałe Jacuzzi ) te bąbelki z metalowych rurek mają imitować prawdziwe jacuzzi i mnie osobiście powala, że daliśmy Sobie wciśnąć taki chłam.
  Proponuję wynająć osobę,która lubi jeść fasolę, a bąbelki będą jak gejzery i walory zapachowe będą jak w wodach zdrowotnych lub postawić 2 dziewczyny i 2 chłopaków i niech wdmuchują powietrze w rury zanurzone w wodzie. Efekt bąbelków będzie podobny ale wizualny o niebo lepszy. Moim zdaniem to za duże słowa (Wodny Park Siedlce).Nazwał bym go, (Wodna SADZAWKA w Siedlcach).Takie parki wciskajcie tym, kto nie był w takim solidnie zrobiowym i z pomysłami zapożyczonymi z innych obiektów, nio ale ten park już od rozpoczęcia budowy był już (zatopiony) Pozdrawiam.

 5. Joanna dodano 6 lat temu

  Zgadzam się ze ten pomost jest niebezpieczny. Proszę o pomyślenie przyczepienia większej ilości zegarow bo nie każdy ma tak dobry wzrok.np w jacuzzi nie widać godz. Chyba ze to celowy zabieg żeby stracić poczucie czasu 🙂

 6. Artur dodano 6 lat temu

  Czemu woda w głównym basenie jest zimna, o dwa trzy stopnie w górę było by o wiele lepiej

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?