SPIN

Dolina Bugu może być 7 Cudem Funduszy Europejskich

Aneta Borkowska środa, 29 lipca 2015, 09:23 Siedlce

Ruszyła ósma edycja konkursu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”. O zwycięstwo rywalizuje 21 projektów wybranych spośród 195 zgłoszeń, a wśród nich siedlecki projekt „Regionalny projekt turystyczny Doliny Bugu”, który startuje w kategorii: turystyka mobilna i wirtualna.

W ramach projektu powstało wiele drukowanych materiałów promocyjnych, nowoczesna strona internetowa miasta Siedlce oraz aplikacja na urządzenia mobilne (tablety i smartfony). Strona internetowa www.turystyka.siedlce.pl zawiera informacje o mieście, najciekawszych obiektach kultury w okolicy i wydarzeniach sportowych, które odbywają się przez cały rok. Powstała również aplikacja mobilna „Siedlce. Otwarta brama w Dolinę Bugu”, która pełni funkcję elektronicznego przewodnika dla odwiedzających. Opisano w niej największe atrakcje turystyczne okolicy, zawarto bazę noclegową oraz informacje o wybranych wydarzeniach. Aplikacja zawiera opisy i mapy sześciu tras rowerowych, wyposażona jest w funkcję lokalizacji GPS oraz wyświetla prognozę pogody na najbliższe dni.
Ważnym elementem aplikacji są tzw. questy, czyli zadania do wykonania, które zazwyczaj wiążą się z dotarciem do określonej lokalizacji, poznaniem historii danego miejsca i odpowiedzeniem na zadane pytanie. Po odwiedzeniu określonej liczby miejsc każdy użytkownik otrzymuje nagrodę-niespodziankę.

Konkurs pokazuje wpływ Funduszy Europejskich na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany. Wybór laureatów jest dwustopniowy. W pierwszym etapie, Kapituła Konkursu wytypowała projekty nominowane w każdej z kategorii. W drugim, wybierze Laureatów konkursu, czyli 7 nowych Cudów Funduszy Europejskich.

Nagrody przyznawane są w siedmiu  kategoriach. W tegorocznej edycji są to: rewitalizacja, obiekt turystyczny, turystyka mobilna i wirtualna, turystyka aktywna, kultura i sztuka, miejsce przyjazne rodzinie, edukacja. Główną nagrodą w każdej kategorii jest statuetka „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablica pamiątkowa, dyplom, pakiet materiałów promujących każdego z laureatów, a także działania promocyjne.

Głosować na siedlecki projekt można TUTAJ (kliknij) Głosy można oddawać do 4 sierpnia do godz. 12.

8 komentarzy

 1. Kamil dodano 6 lat temu

  Wszystko pięknie ale w kontekście tego konkursu jeszcze raz zwracam uwagę na kaplicę św. Krzyża tj. Ogińskiej tak dumnie prezentowanej na stronie www.turystyka.siedlce.pl W ostatnią sobotę tj. 25 lipca odwiedzili mnie po raz pierwszy moi przyjaciele z Belgii. Ponieważ chciałem żeby poznali historię mojego rodzinnego miasta, z pomocą bardzo pomocnych Pań z informacji turystycznej w Siedlcach wycieczka odbyła się z przewodnikiem PTTK. Wszystko było w porządku do momentu gdy doszliśmy do Kaplicy Ogińskiej. Takiego wstydu dawno nie miałem. Cały, podkreślam niewielki teren przy kaplicy jest zarośnięty chwastami "po kolana", kaplica z zewnątrz jest zanieczyszczona odchodami ptaków, brak drzwi do grobowca, stan z zewnątrz po prostu opłakany. Proszę sobie wyobrazić minę turystów gdy przewodniczka powiedziała, że tutaj spoczywają doczesne szczątki osoby za której rządów Siedlce przeżyły swój złoty okres. Czy na prawdę w kasie miasta nie ma funduszy na uprzątniecie niewielkiego przecież terenu wokół kaplicy? Kto opiekuje się tym zabytkiem? Kto odpowiada za te zaniedbania?

  Kamil

 2. dodano 6 lat temu

  Projekt ciekawy, ale jakoś nie mogę zrozumieć, jakim cudem pomnik Kaczyńskiego został uznany za zabytek…

  • KaOwieC dodano 6 lat temu

   Panie Kamilu,
   Kaplica jest parafialna…
   brama jest parafialna…
   daj zeta na tacę to wykoszą…
   albo sam się zgłoś… proboszcz przyjmie wyciągniętą dłoń…
   z szacunkiem….

   • siedlce dodano 6 lat temu

    Te KaoWiec!!! WSTYD!!!! na resorach!!!!

   • zdziwiony dodano 6 lat temu

    To parafianie nie dają na tacę? Dziwne…

 3. Jak można? dodano 6 lat temu

  Jak można puszczać takie komentarze, "w brew" siedleckiej władzy, która popełniła ten projekt.

 4. Balans dodano 6 lat temu

  Dbanie o kaplicę powinna być sprawą nie tylko Parafii, ale też władz miasta, bo to zabytek!!!!! Dla miasta to jak grób matki. To karygodne. Czy urzędnik odpowiedzialny za ten projekt turystyczny choć dwa razy w roku ogląda te zabytki co reklamuje????? Dobrze, że Kamil o tym napisał tutaj, bo przecież media mają tylko władzę chwalić, a nie wskazywać co jest do zrobienia.

 5. Stefan dodano 6 lat temu

  Strona z błędami technicznymi i niedoróbkami, zdjęcia fatalnej jakości. Dziękuję za taką "promocję".

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?