SPIN

Deep Down Inside w Brofakturze

Aneta Borkowska niedziela, 2 sierpnia 2015, 09:21 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

deep_down_inside

W najbliższy piątek (7 sierpnia) o godzinie 21. na poziomie -1 siedleckiej Brofaktury startuje kolejny koncert w ramach „Brofaktura Music Festival”, czyli letniego cyklu koncertów w zabytkowej Hali Targowej.

Pozytywnych wibracji ukrytych w połączeniu muzyki indie, pop i folk dostarczy zespół Deep Down Inside, który bywa określany mianem „nadziei polskiej sceny alternatywnej”. Wstęp wolny. Organizatorzy zachęcają do wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Deep Down Inside to piątka muzyków z Sochaczewa, których połączyła miłość do muzyki (Weronika Basiak – wokal, Bartek Orliński – gitara, Diana Lewandowska – skrzypce, Marcin Goszczyński – bas, Radek Jaworski – perkusja). W ich brzmieniu słychać dużo folkowych inspiracji. Jest to efekt połączenia niecodziennego wokalu, efektownej gitary, skrzypiec i wyważonej sekcji rytmicznej. Nie chcą zamykać się w muzycznej „szufladce” i nieustannie poszukują odpowiednich dźwięków.

Warto posłuchać przed koncertem: KLIKNIJ

Brofaktura Music Festival to letni cykl koncertów przygotowany w zabytkowej Hali Targowej. Największą jego zaletą jest jego różnorodność. Usłyszymy tu zarówno akustyczne ballady, łagodne połączenia jazzu, dream popu i indie, blues i swing w rockowym wydaniu czy funky i muzykę elektroniczną. Jego atutem jest też ogólnodostępność. Organizatorzy nie biletują koncertów – chcą, aby kultura była tu dostępna dla jak najszerszego grona melomanów.

Letni festiwal dźwięku w Brofakturze rozpoczęła 3 lipca Natasza Ptakova – Artystka okrzyknięta mianem „odkrycia roku 2014” polskiej muzyki alternatywnej. Kolejne propozycje – duet Soul Eyes (11 lipca), zespół Słodkokwaśni (17 lipca), Mimi Manú (24/07) i duet Ad Libitum (31/07)  – spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności. Przed nami jeszcze 4 wyjątkowe koncerty. Goście lokalnej manufaktury piwa usłyszą zespół Deep Down Inside (07/08), Kwiaty Rocka  (14/08), Workaholic (22/08) oraz na pożegnanie wakacji Mikromusic Acoustic Trio (30/08).

Sponsorem wakacyjnego „Brofaktura Music Festival” jest Sieć Sklepów Topaz, Unilever Polska, Wedel i Polmos Siedlce.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.