SPIN

Zacznie się remont wiaduktu na ul. Warszawskiej

Beata Głozak poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 23:30 Aktualnie, Siedlce

Pokłady cierpliwości będą musieli odnaleźć w sobie mieszkańcy Siedlec jeżdżący wiaduktem warszawskim. Po 16 sierpnia ten odcinek ul. Warszawskiej zostanie zamknięty. Utrudnienia mają potrwać ponad dwa miesiące.

Remont wiaduktu był planowany od lat, ale miasto czekało na odpowiedni moment, a dokładnie na dofinansowanie inwestycji ze środków rządowych. Kiedy pojawiły się pieniądze – ogłoszono przetarg.

– Wstępnie przewidujemy, że zamknięcie nastąpi około 17 sierpnia – informuje Wojciech Cylwik z wydziału dróg siedleckiego magistratu. – Jeszcze rozmawiamy z wykonawcą, ale ponieważ wiadukt jest wąski, na czas robót zostanie najprawdopodobniej całkowicie zamknięty – dodaje.

To zła wiadomość dla siedlczan, bo jest to fragment jednej z głównych arterii miasta. Objazdy zaplanowano z jednej strony ulicami: Kruszcową–prezydenta R. Kaczorowskiego–Piaskową, a z drugiej: Monte Cassino–Partyzantów–wiaduktem garwolińskim.

Prace mają się zakończyć do 30 października. Zdaniem Cylwika termin jest nieprzekraczalny, ale w trakcie postępowania przetargowego jeden z potencjalnych wykonawców zakwestionował zakres robót sugerując, że ze względu na zły stan wiaduktu powinno się go rozebrać i … zbudować na nowo.

– Takiej opinii nie podzieliły inne firmy biorące udział w przetargu. Przeprowadzone dodatkowo ekspertyzy wykazały, że obiekt oczywiście potrzebuje remontu, ale nie budowy od podstaw – tłumaczy Wojciech Cylwik. – Sytuację będziemy razem z wykonawcą monitorować na bieżąco. Wyłoniliśmy inspektora nadzoru i jeżeli dojdziemy do wniosku, że będzie potrzebny większy zakres robót podejmiemy odpowiednie działania – dodaje.

W pierwotnych planach miasto szacowało koszt remontu na ponad 3 mln złotych, ale w wyniku przetargu wybrano ofertę z kwotą 2,6 mln zł. Połowa tych środków to pieniądze zewnętrzne.

Fot. Dariusz Dybciak (archiwum)

14 komentarzy

 1. bankier dodano 6 lat temu

  Panie Cylwik – a co z obiecaną warstwą asfaltu na objeździe (tym po śladzie III etapu obwodnicy od Kaczorowskiego do Partyzantów)? Kilkanaście ton asfaltu i problem rozwiązany.

 2. Kocham Siedlce dodano 6 lat temu

  Mam nadzieję, że w ramach remontu przewidzieli poszerzenie wiaduktu, bo jest wąski, i zrobią szerszy chodnik i ścieżkę rowerową. Tak się zastanawiam czy nie lepiej od nowa zrobić ten wiadukt, żeby był to najnowocześniejszy i najładniejszy wiadukt w Siedlcach, ponieważ jest od wjazdu od strony Warszawy i dużo samochodów jeździ nim

 3. Katarzyna dodano 6 lat temu

  Chyba juz do reszty oszaleli z tymi budowami…. Pasowalo by robic most nad muchwka wiadukt lukowski garwolinski i warsszwaski w roznych odstepach czasu a nie wszystko naraz.

 4. Katarzyna dodano 6 lat temu

  to na zdejciu chyba nie jest wiaduktem warszawskim…

  • Kocham Siedlce dodano 6 lat temu

   To jest ta część nad tzw. "karierem", bo ta część będzie remontowana, ta nad torami podobno nie

 5. Do Kocham Siedlce dodano 6 lat temu

  Znając naszych kochanych włodarzy to najwyżej zwężą wiadukt , bo będzie taniej- prowizora na każdym kroku.

 6. ... dodano 6 lat temu

  Ludzie ogarnijscie sie, wszystko na NIE, najlepiej siedziec w domu i nic nie robić, chore

  • FM dodano 6 lat temu

   Pani Iwono, prosze juz nie pisac…

 7. Rysio dodano 6 lat temu

  Przy okazji remontu przydałoby się poszerzenie wiaduktu (bo obecnie to wąskie gardło), a może nowe rondo u styku ul. Piłsudskiego, Szkolnej, Wojska Polskiego oraz wiaduktu, tylko szkoda, że mieszkańcy Siedlec i okolic nie bardzo wiedzą że zjeżdżając z ronda należy zasygnalizować to kierunkowskazem i koniecznie ścieżka rowerowa, która teraz i tak jest obowiązkowa przy remontach i budowaniu nowych ulic itp.

 8. wojtek dodano 6 lat temu

  niech Panie redaktorki napiszą wyraźnie – nie będzie remontu całego wiaduktu nad torami a tylko tego małego fragmentu pokazanego na zdjęciu…

 9. k dodano 6 lat temu

  miasto jest małe i nawet wiadukt tego nie zmieni.
  jedzcie do warszawy, to zobaczycie jakie tam sa inwestycje.

 10. Rowerzysta dodano 6 lat temu

  Jakie ścieżki rowerowe?
  Szczegółowy zakres prac na stronie UM Siedlce
  http://www.bip.siedlce.pl/bip/89_umsiedlce/fckeditor/file/Przetargi/PRZETRGI%202015%20-%20JOWITA/Wiadukt%20Warszawska//siwz.pdf
  Ani słowa o ścieżkach rowerowych.

  A droga przy stacji meteorologigicznej – formalnie miejska ulica woła o pomstę do nieba.
  Nie dość że nawierzchnia z płyt jest tragiczna, to jeszcze rośliny zarosły 1/3 szerokości drogi. Na wycięcie tych krzaków chyba nie trzeba wielkich nakładów.
  Działkowcy szczękają zębami ze złości mając do wykonania codzienny tor przeszkód i mijanki.

 11. Mieszczuch dodano 6 lat temu

  ludzie, docencie to ze miasto sie zmienia na plus. Niestety Z większości komentarzy aż zieje trollingiem :/

 12. hans dodano 6 lat temu

  Pewnie u niemcow zrobili by to w 3 tygodnie

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?