SPIN

Sponsor tytularny i nagrody podczas Biegu Jacka

Aneta Borkowska sobota, 8 sierpnia 2015, 12:06 Aktualnie

Do grona sponsorów tegorocznego Biegu dołączyły Zakłady Mięsne „Łmeat-Łuków” S.A. Tym samym Bieg zyskał sponsora tytularnego i zawody noszą nazwę „Łmeat Półmaraton”, który przypomnijmy odbędzie się już 30. sierpnia w Siedlcach.

– Cieszymy się bardzo z pozyskania sponsora tytularnego półmaratonu – mówi Mariusz Gruda, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. – Dodatkowy zastrzyk pieniędzy pozwoli nam znacznie uatrakcyjnić tegoroczną edycję Biegu. Cała kwota zostanie oczywiście przeznaczona na nagrody dla uczestników. Nagrodzimy dziesięciu pierwszych zawodników i dziesięć pierwszych zawodniczek na mecie półmaratonu, a nie jak zakładaliśmy wcześniej, pierwsze sześć miejsc. Ponadto ufundujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników biegów głównych oraz marszu Nordic Walking – dodaje.

Półmaraton Biegu Jacka będzie miał w tym roku wyjątkowo uroczystą odsłonę, bowiem wyłoni także zwycięzców cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego. Biegi na dystansach 5, 10 i 15 km już za nami, ale kto zdobędzie Grand Prix okaże się dopiero 30 sierpnia w Siedlcach, po rozegranym „Łmeat Półmaratonie”.

Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy gorąco do zapisów oraz śledzenia aktualności na stronie internetowej Biegu oraz profilu Biegu Jacka na Facebooku.

Nagroda za zajęcie I miejsca to 1500 zł, II miejsca – 1100 zł, III miejsca – 800 zł. Za pobicie dotychczasowego rekordu trasy przewidziana jest premia w wysokości 500 zł. Przypomnijmy, że aktualny rekord półmaratonu w Siedlcach wynosi  1:06.04 dla mężczyzn i 1:17.44 dla kobiet.

Półmaraton Biegu Jacka wyłoni również zwycięzców Grand Prix Traktu Brzeskiego. Zwycięzca całego Grand Prix otrzyma puchar oraz nagrodę w wysokości 1000 zł.

Zwycięzcy Biegu na 5 km –  otrzymają pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne. Za zajęcie miejsc na podium będą to kwoty w wysokości: 600 zł, 500 zł i 400 zł. Ustanowienie nowego rekordu trasy będzie premiowane nagrodą pieniężną wysokości 100 zł. Aktualny rekord trasy  wynosi: 15.19 dla mężczyzn i 17.02 dla kobiet.

Po raz pierwszy w historii w Siedlcach zostaną rozegrane Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet! Uczestniczki biegu rywalizować będą o tytuł Mistrzyni Polski. Pierwsze trzy panie na mecie biegu zostaną uhonorowane oficjalnymi medalami PZLA. Otrzymają również pamiątkowe puchary i nagrody pieniężne w wysokości: I miejsce – 1000 zł, II miejsce – 700 zł, III miejsce – 500 zł.

źródło: ARMS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.