SPIN

Kwiaty Rocka w Brofakturze

Aneta Borkowska wtorek, 11 sierpnia 2015, 07:35 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

brofaktura kwiaty rocka caly

W najbliższy piątek (14 sierpnia) po godzinie 21. w Brofakturze -1 odbędzie się już siódmy koncert w ramach letniego cyklu „Brofaktura Music Festival”. Potężną dawkę rock’n’rolla zaserwuje mający pierwsze sukcesy na koncie młody, dynamiczny zespół Kwiaty Rocka. Wstęp wolny. Organizatorzy zachęcają jednak do wcześniejszej rezerwacji miejsc.

Kwiaty Rocka to świeżość i oryginalność muzyki rockowej. Znakiem rozpoznawczym zespołu są koncerty na żywo i mega energia, którą przekazują publiczności. „Po prostu kochamy rocka. To muzyka, która jest nieśmiertelna. A nasz młody wiek jeszcze to podkreśla. Repertuar nie jest kwestią naszego wyboru, ale tego, co nam w duszach gra. A w nich od zawsze pierwsze skrzypce gra rock’n’roll” – tak w skrócie opisują swoją twórczość. W skład zespołu wchodzą: Adam Szymański (lead vocal, gitara elektryczna), Mateusz Dłużniewski (klawisze), Tomasz Krasowski (perkusja), Andrzej Bartoszuk (gitara elektryczna) oraz Tomasz Laskowski (gitara basowa).

Brofaktura Music Festival to letni cykl koncertów przygotowany w zabytkowej Hali Targowej. Największą jego zaletą jest jego różnorodność. Usłyszymy tu zarówno akustyczne ballady, łagodne połączenia jazzu, dream popu i indie, blues i swing w rockowym wydaniu czy funky i muzykę elektroniczną. Jego atutem jest też ogólnodostępność. Organizatorzy nie biletują koncertów – chcą, aby kultura była tu dostępna dla jak najszerszego grona melomanów.

Letni festiwal dźwięku w Brofakturze rozpoczęła 3 lipca Natasza Ptakova – Artystka okrzyknięta mianem „odkrycia roku 2014” polskiej muzyki alternatywnej. Kolejne propozycje – duet Soul Eyes (11 lipca), zespół Słodkokwaśni (17 lipca), Mimi Manú (24/07), Ad Libitum (31/07) i Deep Down Inside (7 sierpnia) – spotkały się z dużym zainteresowaniem publiczności. Przed nami jeszcze 4 wyjątkowe koncerty. Goście lokalnej manufaktury piwa usłyszą zespół Kwiaty Rocka  (14/08), Workaholic (22/08) oraz na pożegnanie wakacji Mikromusic Acoustic Trio (30/08).

Sponsorem wakacyjnego „Brofaktura Music Festival” jest Sieć Sklepów Topaz, Unilever Polska, Wedel i Polmos Siedlce.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.