SPIN

PZPN nieubłagany. Pruszków aktualny

Beata Głozak czwartek, 13 sierpnia 2015, 12:30 Aktualnie

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN odrzuciła odwołanie siedleckiej Pogoni w sprawie rozgrywania meczów I ligi na stadionie w Siedlcach.

Biało-niebiescy w dalszym ciągu będą rozgrywać swoje spotkania jako gospodarz na stadionie MZOS w Pruszkowie. Decyzja jest ostateczna.

Treść uzasadnienia Komisji:

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych w pełni podziela stanowisko Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, iż zgodnie z kryterium I.10 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2015/2016, Klub który zobowiązał się do zamontowania oświetlenia do rozpoczęcia sezonu rozgrywkowego 2015/2016, a nie wywiązał się z tego zobowiązania w wyznaczonym do tego terminie automatycznie podlega sankcji odjęcia 10 punktów w bieżącym sezonie rozgrywkowym. Przepis ten wynika wprost z Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2015/2016 a niezastosowanie się do niego przez Komisję byłoby naruszeniem jego postanowień.

Komisja Odwoławcza z zadowoleniem przyjmuje informację o pełnym zaangażowaniu Prezydenta Miasta Siedlce jak i Agencji Rozwoju Miasta Siedlce w projekt realizacji oświetlenia stadionu, jednak nie zmienia to faktu, że przepisy licencyjne są jednakowe dla wszystkich i wobec wszystkich muszą być stosowane w ten sam sposób. Kluby, które nie dotrzymały terminu zamontowania oświetlenia zgłosiły stadiony zastępcze i zobowiązane są do gry na tych właśnie stadionach. Państwo również zgłosiliście stadion zastępczy, który został zaakceptowany do rozgrywek. Nie widzieliśmy podstawy do zmiany decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Zmiana decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN stanowiłoby naruszenie przepisów Podręcznika oraz stanowiłoby naruszenie zasady równego traktowania wszystkich Klubów w procesie licencyjnym.

Źródło: MKP Pogoń Siedlce

2 komentarze

  1. Wyborca PO dodano 6 lat temu

    Poseł Kozaczyński zrezygnował z prezesowania, więc nikt nie będzie chciał rozmawiać z klubem. Trzeba go prosić aby wrócił.
    Jeszcze ma być gorzej bo chodzą słuchy, że PO nie wystawi jego kandydatury w wyborach.

  2. Prezes dodano 6 lat temu

    Prezesem zostanie Prezydent Miasta i wszystko będzie OK!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?