SPIN

Rusza akcja „Sierpniowy weekend”

Aneta Borkowska piątek, 14 sierpnia 2015, 12:20 Siedlce

Rozpoczyna się świąteczny, sierpniowy weekend. Tym razem nie będzie on wydłużony, jednak policjanci spodziewają się dużego nasilenia ruchu na drogach.

Jak zawsze przy takich okazjach, na drogach całego Mazowsza zwiększona liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących prowadząc działania prewencyjno-kontrolne „Sierpniowy weekend”.

Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy są trzeźwi, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób oraz  czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących. W tych sytuacjach funkcjonariusze będą stosowali zasadę „Zero tolerancji”, a w uzasadnionych przypadkach będą zatrzymywać uprawnienia do kierowania.

Ponieważ wciąż trwają wakacje, szczególnym nadzorem zostaną objęte autokary, zwłaszcza te przewożące dzieci i młodzież.  Policjanci nie zapomną też o pieszych i rowerzystach zwracając uwagę na to, w jaki sposób poruszają się po drogach oraz czy rowery są w odpowiedni sposób wyposażone – zwłaszcza w oświetlenie, w porze wieczorowo nocnej.

Praca policjantów nie ograniczy się jedynie do służby na drogach. Funkcjonariusze będą nadzorować miejsca, z których korzystają amatorzy letniego wypoczynku, zwłaszcza nad wodą.

źródło: KWP Radom

Komentarze (1)

  1. ........ dodano 6 lat temu

    Cieszy to. Ale może patrole przejechałyby nocą co i raz przez parking przy Carrefour teraz już Market Monte Cassino. Tam prawie każdej nocy ktoś pali autem gumę. Już nie chodzi o spokój lecz o samochody, które tam parkują.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?