SPIN

Siedlecki garnizon zostanie zwiększony

Beata Głozak poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 22:43 Siedlce

Od tego aż do 2018 roku liczba żołnierzy stacjonujących w naszym mieście ma się systematycznie zwiększać, a baza koszarowa modernizować. Do Siedlec zostanie sprowadzony nowy sprzęt.

– W ramach tak zwanego wzmocnienia ściany wschodniej nasza jednostka zostanie dosprzętowiona i zmodernizowana. Pododdziały stacjonujące w garnizonie Siedlce, czyli dywizjon przeciwlotniczy, kompania saperów i kompania rozpoznawcza zwiększą swój skład osobowy – tłumaczy ppłk. Krzysztof Krawczyk, dowódca siedleckiego garnizonu. Wstępnie mówiono o 200 żołnierzach, ale Krawczyk liczy, że liczba ta będzie większa. – Od 10 sierpnia rozpoczęliśmy proces przyjmowania i rekrutowania żołnierzy do pododdziałów 1. Warszawskiej Brygady Pancernej i mam nadzieję, że do końca roku zakończymy pierwszą transzę przyznanych limitów, a cały proces w roku 2018 – dodaje.

Proces remontu obiektów koszarowych już trwa.

– Mam nadzieję, że w tym roku wykonamy część zaplanowanych prac, a kolejne pieniądze już zostały nam obiecane – tłumaczy Krawczyk i podkreśla, że równolegle jednostka jest dosprzętowiana.

3 komentarze

 1. asdads dodano 6 lat temu

  super

 2. mw dodano 6 lat temu

  …..Silni …Zwarci ….i Gotowi 200 !!!! to jak 300 w bitwie pod Termopilami w 480 r. p.n.e.
  Tylko wtedy nie było ruskiej armii, tylko podobnie uzbrojeni Persowie.

 3. Fan Pawła Zarzecznego dodano 6 lat temu

  A do tej pory rozbrajali nas

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?