SPIN

Bieg Siedleckiego Jacka z europejskim certyfikatem

Aneta Borkowska piątek, 21 sierpnia 2015, 10:50 Aktualnie

VI Bieg Siedleckiego Jacka uzyskał certyfikat Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego, potwierdzający najwyższą jakość organizowanej imprezy sportowej.

Bieg zakwalifikował się do projektu „Running for All”, który jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego. Jego główną ideą jest promowanie biegania jako sportu dla wszystkich, bez względu na wiek, poziom wytrenowania, czy wcześniejsze indywidualne doświadczenia związane z aktywnością fizyczną. Priorytetowymi obszarami działań Europejskiego Stowarzyszenia Lekkoatletycznego są zdrowie oraz bezpieczeństwo uczestników imprez biegowych, a także najwyższe standardy zawodów sportowych.

Bieg Siedleckiego Jacka po spełnieniu szeregu kryteriów dotyczących m. in. trasy, systemu pomiaru czasu, kwestii organizacyjno-administracyjnych, bezpieczeństwa czy dbałości o środowisko został wpisany do europejskiego kalendarza imprez biegowych.

– Widać, że nasza praca jako organizatorów Biegu Siedleckiego Jacka przynosi wymierne efekty. Jest to kolejne wyróżnienie, po Otwartych Mistrzostwach Polski Kobiet, przyznane nam przez władze federacji – mówi Mariusz Gruda, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. – Świadczy o tym nie tylko coraz większa frekwencja i zainteresowanie wśród biegaczy, ale również tego typu wyróżnienia, jak zakwalifikowanie naszego Biegu do ogólnoeuropejskiego projektu „Running for all”. Cieszy nas to i motywuje do dalszej, jeszcze intensywniejszej pracy. Nie zamierzamy spoczywać na laurach. Chcemy stworzyć strategię zrównoważonego rozwoju, aby Bieg Siedleckiego Jacka spełniał coraz wyższe standardy i na stałe wpisał się na listę europejskich imprez biegowych – dodaje.

Komentarze (1)

  1. Siedlczanin dodano 6 lat temu

    Szkoda, że ogranicza dojazd do szpitala 🙁

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?