SPIN

Honorowe Obywatelstwo za odkrycie El Greca

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 22:59 Siedlce

Radni podejmą uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Siedlce dwóm historyczkom sztuki Hannie Sygietyńskiej – Kwoczyńskiej i Izabelli Karolinie Galickiej.

Z projektem odpowiedniej uchwały do miejskiej rady wystąpił prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Sygietyńska – Kwoczyńska i Galicka bez wątpienia przyczyniły się do promocji naszego miasta. Kobiety w 1964 r. w Kosowie Lackim odkryły jedyny w Polsce obraz El Greca – Ekstazę św. Franciszka. Za swoje zasługi otrzymały z rąk prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego Krzyże Oficerskie Odrodzenia Polski.

W roku 2014 świętowaliśmy Rok El Greca – wspomnienie 400. rocznicy śmierci malarza i jednocześnie dziesięciolecie prezentacji obrazu w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. Liczne wydarzenia związane z jubileuszami oraz obecność na nich Pani Izabelli Galickiej przyczyniły się do promocji Siedlec w kraju i poza granicami. W związku z powyższym przedstawiam Wysokiej Radzie projekt uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Siedlce Pani Hannie Sygietyńskiej – Kwoczyńskiej oraz Pani Izabelli Karolinie Galickiej – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Decyzja o nadaniu tytułu powinna zapaść podczas najbliższej sesji miejskiej, czyli 28. sierpnia.

Na zdjęciu Izabella Galicka

2 komentarze

 1. :D dodano 8 lat temu

  Ta Wysoka Rada ile ma wzrostu?
  Szanowny Panie Prezydencie, przestańmy może tak gloryfikować tą radę.
  Nigdzie w piśmiennictwie nie spotyka się tytułu wysoka rada w stosunku do rady miasta. Tak raczej mówi się o Sanhedrynie 😉
  Chyba że …?

 2. Balans dodano 8 lat temu

  do 😀
  Masz rację, nasi radni to towarzystwo wzajemnej gloryfikacji. I wmawiają nam że nas ubogacają. Niemniej jednak przyznanie tytułów dwóm Paniom słuszne.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?