SPIN

Nauczyciele PG nr 1 odbyli kurs na Malcie

Aneta Borkowska niedziela, 30 sierpnia 2015, 20:21 Aktualnie, Społeczeństwo

W pierwszym tygodniu lipca tego roku, trzech nauczycieli języka angielskiego z Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Siedlcach: Dorota Socik, Elwira Markowska oraz Monika Walęcka, wyruszyło na Maltę zdobywać nowe umiejętności w zakresie metod nauczania języka angielskiego.

Nauczyciele ci wzięli udział w dwutygodniowym kursie metodycznym „Methodology Revisited, Revitalised and Re-Energised” zorganizowanym przez Executive Training Institute na Malcie. Wyjazd ten został sfinansowany ze środków krajowych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Celem całego projektu było zdobycie dodatkowych umiejętności, kwalifikacji oraz doświadczeń zawodowych, podniesienie jakości i efektywności nauczania, co w efekcie przyczyni się do podniesienia jakości pracy szkoły oraz zwiększenia wymiaru europejskiego placówki. Udział nauczycieli języka angielskiego w tego typu przedsięwzięciach edukacyjnych jest niezwykle cennym doświadczeniem, ponieważ nie tylko przyczynia się do podniesienia kompetencji językowych, do poznania nowych metod, technik nauczania oraz pracy z uczniem, ale także do efektywnego wykorzystania, jakże ważnych w obecnych czasach, narzędzi informatycznych w nauczaniu języków obcych.

Jest to również dobra okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami pedagogicznymi z nauczycielami z innych krajów Unii Europejskiej oraz nawiązania bliższych kontaktów, co może zaowocować nawiązaniem długoterminowej współpracy w postaci wspólnych partnerskich projektów.

Osoby zainteresowane dodatkowymi szczegółami projektu zapraszamy do zapoznania się z informacjami na ten temat na stronie internetowej szkoły www.pg1siedlce.info.

nauczyciele logo

4 komentarze

 1. Siedlczanin dodano 6 lat temu

  Brawo Jedynka

 2. Kuba dodano 6 lat temu

  Pozdrawiam Panią wychowawczynię.

 3. młody dodano 6 lat temu

  nauczycielom to dopiero się powodzi a może czas zlikwidować kartę nauczyciela

 4. Anka dodano 6 lat temu

  W takim razie zostań nauczycielem, najlepiej w gimnazjum. I powodzenia życzę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?