SPIN

Festyn „Krew dla Miasta i Powiatu Siedlce”

Aneta Borkowska wtorek, 1 września 2015, 22:07 Społeczeństwo

13 września w Siedlcach wystartuje 12 edycja Festynu „Krew dla Miasta i Powiatu Siedlce” oraz Festiwalu Dziecięcego „Dzień Radości”. Niedzielna impreza odbędzie się na siedleckim Amfiteatrze.

Główną ideą festynu jest rozwijanie działalności statutowej oraz promocja honorowego krwiodawstwa. Osoby zainteresowane podarowaniem swojej krwi potrzebującym będą mogły to uczynić w godz. 10:00 – 15:00 w specjalnie do tego przygotowanym ambulansie PCK.  W tym samym czasie dla gości  przewidziano również  pokaz  sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy, badania lekarskie, pomiar poziomu cukru i ciśnienia krwi.

Oficjalne otwarcie Festynu „Krew dla Miasta i Powiatu Siedlce” przewidziano na godz. 17:00. Wyróżnienia otrzymają także honorowi dawcy krwi i osoby zaangażowane w promocję zdrowia w naszym mieście – opiekunowie Szkolnych Kół PCK, sponsorzy i sympatycy PCK.

Tradycyjnie Festyn „Krew dla Miasta i Powiatu Siedlce” połączony będzie z Festiwalem Dziecięcym. Dla najmłodszych uczestników imprezy przewidziano liczne atrakcje: miasteczko zabaw oraz konkursy z nagrodami. Festiwal Dziecięcy uświetni swoimi występami wielu artystów i zespołów muzycznych.

Oficjalne obchody zakończą się o godz. 18:00 koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego wraz z Solistami, którzy wystąpią z nowym repertuarem.

Głównymi organizatorami Festynów są: Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Siedlcach i Fundacja „PRO-BONO”.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?