SPIN

Rok szkolny uroczyście otwarty

Aneta Borkowska wtorek, 1 września 2015, 12:07 Aktualnie, Siedlce

– Wychowujcie mocnego psychicznie człowieka, wrażliwego na innych – z takim apelem z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zwrócił się do nauczycieli prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. – To wy jesteście najważniejsi – powiedział do uczniów.

Prezydent wraz z przedstawicielami kuratorium oświaty i wydziału edukacji urzędu miasta wziął udział w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6.

– To wy – uczniowie jesteście dzisiaj w tej i innych szkołach naszego miasta najważniejsi. Bo prawdziwym bogactwem całego społeczeństwa są dzieci – powiedział podczas oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego prezydent Siedlec. – Podstawowym zadaniem wszystkich pracowników zajmujących się życiem w naszym mieście jest stworzenie warunków, aby w naszym mieście było jak najwięcej takich wspaniałych dzieci jak wy i żeby one miały jak najlepsze warunki do rozwoju. Żeby wasi rodzice mieli pracę, a wy żebyście mogli po szkole pójść z nimi do aquaparku, na lodowisko czy boisko – wyliczał.
Kudelski przypominał, że oświata jest drogim elementem funkcjonowania życia miasta.

– Przez ostatnie osiem lat przeciętnie po 30 milionów złotych z kasy miasta idzie na dopłaty do subwencji oświatowych. A mnożąc te pieniądze prze 8 lat jest to 240 milionów i to jest zadłużenie naszego miasta, i to jest świadomie działanie – powiedział. Prezydent zaapelował też do nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny, aby „układali mądrze wiedzę dzieci”. – Niech ona potem dobrze służy w ich dorosłym życiu. Nie tylko kształćcie, ale i wychowujcie. Wychowujcie mocnego psychicznie człowieka, wrażliwego na innych – podkreślił dodając, że siedlecka „Szóstka” jako szkoła z oddziałami integracyjnymi ma na tym polu znaczne osiągnięcia.

Po przemówieniu Wojciech Kudelski podziękował za wieloletnią pracę dotychczasowej dyrektorce szkoły Marii Pawełkiewicz, a nowej – Jolancie Pawlik życzył powodzenia.

4 komentarze

 1. rodzic dodano 6 lat temu

  A może by tak nasz …..najszanowniejszy prezydent pofatygował się na rozpoczęcie roku szkolnego do szkoły na ul. Dreszera. Może wnuczkowi wykupiłby obiady oczywiście wcześniej odstałby w kolejce od godz.4 rano. Wstyd dla miasta!!!!!!

 2. anna dodano 6 lat temu

  Nie bardzo rozumiem dlaczego dyrekcja sp5 nadal pełni tę funkcję?
  To jest kpina by w XXI wieku rodzice od północy czekali w kolejce. Czy panie dyrektorki nie wiedzą, że istnieje internet i przelewy? Po co przyjmować tyle dzieci skoro nie ma tam miejsca? Ale dla pieniędzy niektórzy zrobią wszystko…

  • wiki dodano 6 lat temu

   Wydaje mi się że ktoś nie panuje nad tymi szkołami bo wiem że w conajmniej kilku szkołach w Siedlcach jest zamało uczniów i chetnie by zrobili dodatkowe oddziały

   • rodzic dodano 6 lat temu

    No kto nie panuje wiadomo, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?