SPIN

Finał Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym

Aneta Borkowska piątek, 4 września 2015, 10:42 Aktualnie, Sport

kolarstwo_1000x500px

19 i 20 września w Siedlcach odbywać się będzie Finał Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym organizowany przez Agencję Rozwoju Miasta Siedlce, pod honorowym patronatem prezydenta miasta pana Wojciecha Kudelskiego.

Po ubiegłorocznym spektakularnym sukcesie wyścigu Polski Związek Kolarski po raz drugi przyznał nam prawo do jego organizacji. Impreza ta promuje zdrowy i aktywny tryb życia, a jej hasłem przewodnim od jest „Młody wolny od nałogów”.

Jest to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie sportowe w naszym regionie z udziałem kolarskiej elity kobiet oraz najlepszych w kraju juniorów i juniorek.

Sportowa rywalizacja rozpocznie się w sobotę (19 września) jazdą indywidualną na czas. Start pierwszego zawodnika o godz. 14:00 z ul. Jana Pawła II. Dekoracja zwycięzców przewidziana jest około godz. 16:15.

W niedzielę (20 września) na trasę Siedlce – Łosice – Sarnaki – Siedlce wyruszą kolarze podzieleni na pięć kategorii: Elita-kobiety, Junior, Juniorka, Junior Młodszy, Juniorka Młodsza. Uroczyste otwarcie wyścigu oraz start honorowy o godz. 9:55 z ul. Piłsudskiego na wysokości Placu Gen. Sikorskiego. Start ostry z ulicy Janowskiej.

Długość trasy uzależniona jest od kategorii wiekowej – Juniorzy będą mieli do pokonania 106,5 km, Kobiety-Elita, Juniorki i Juniorzy Młodsi – 98 km, a Juniorki Młodsze –45 km. Meta wyścigu i uroczysta dekoracja zwycięzców około godz. 13:00 na Placu Gen. Sikorskiego.

źródło: ARMS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.