SPIN

Siedlce poza dziesiątką najbardziej zadłużonych

Aneta Borkowska czwartek, 10 września 2015, 14:03 Aktualnie

Wspólnota” opublikowała najnowszy ranking najbardziej zadłużonych samorządów. Pierwszy raz od trzech lat Siedlce oddały ten mało zaszczytny tytuł innym.

Nasze miasto z miejsca 1. spadło na 11. Jak wynika z rankingu samorządowego miesięcznika „Wspólnota” na koniec roku 2014 zadłużenie naszego miasta wynosiło 50,44 proc. w stosunku do dochodów budżetowych. Przypomnijmy, że Siedlce na koniec roku 2012 i 2013 było najbardziej zadłużonym miastem na prawach powiatu w Polsce. Tym razem największe tarapaty finansowe miał Wałbrzych gdzie zadłużenie miało wynieść niemal 90 proc.

 

 

14 komentarzy

 1. Siedlecka kiełbasa wyborcza. dodano 6 lat temu

  Siedlecka kiełbasa wyborcza.
  Czy po przeczytaniu takich głupot siedlczanie ponownie dadzą się nabrać by głosować na kandydatów jedynie słusznej partii.
  Tak było żle pod koniec 2014r, sam Prezydent to przyznał, doszedł dług ok 40 mln z obligacji kary z wycofania się z umowy z Magellanem i naraz zrobiło się idealnie. Ha, Ha
  Kogo oszukujecie, do spowiedzi.

 2. Leszek Myśliński dodano 6 lat temu

  Spokojnie, to tylko chwilowy spadek, zaraz dogonimy czołówkę. Niech żyje tow. Paryła, Marchel i Kudelski!!!

 3. Nic dziwnego dodano 6 lat temu

  Nic dziwnego że poza pierwszą 10 najbardziej zadłużonych. Skoro miasto podwyższyło o ponad 300% opłaty za wieczyste użytkowanie to co się dziwić, że nagle przychody planowane wzrosły a więc poprzez tą inżynierię procentowo dług zmalał. A jeżeli jeszcze ktoś nie otrzymał powiadomienia to pewnie niedługo otrzyma np o podwyżce z 50 pln do 170 pln rocznej opłaty. Ktoś te długi musi spłacić.

 4. Anonim dodano 6 lat temu

  Myślicie, że Siedlce to takie jedyne miasto w Polsce, czy firma, gdzie uprawia się kreatywną księgowość. Raczej nie. Taką praktykę stosuje wszystkie samorządy, bo rząd ma w (…) problemy gmin i przecież wyżywi się sam.

 5. po 25.10.2015r. dodano 6 lat temu

  Po tym terminie Rząd spełni wszystkie zachcianiki i zaległośći względem samorządu (pewnie na to liczą) i będzie pięknie, a raczej ślicznie bo już jest pięknie.

 6. Myśliński ,,towarzyszu" dodano 6 lat temu

  Skoro jesteś taki mądry, inteligentny i ,,dowcipny" to zbierz te swoje podpisy i odwołaj władzę która Ci przeszkadza. Jakoś do tej pory nie zebrałeś większości która by Cię poparła:)Mało tego, ten Twój chory pomysł z referendum upadł śmiercią naturalną. Nie znasz ani Marchela ani Paryły ani Kudelskiego więc daruj sobie wstawki opatrzone klauzulą ,,tow" bo sprawę przekażę tym ludziom, pójdą z tym do prokuratury i skończą się Twoje ,,występy" na spinie:)Anonim ma rację – nie tylko Siedlce są zadłużone a poza tym Korwinom (nie potrafią merytorycznie obronić się przed krytyką) i Sitnikom skończyły się pomysły na ,,festiwal kreatywności" więc niech się pakują albo pokażą że potrafią współpracować:)

 7. do ,,siedlecka kiełbasa wyborcza" dodano 6 lat temu

  Widzę że co niektórym przeszkadza ewentualne bliskie zwycięstwo PIS u w wyborach:)Siedlce tylko na tym zyskają więc uspokójcie się znerwicowani:)Wróci PO PIS i normalność w mieście:)

  • inwigilacja dodano 6 lat temu

   zadanie podwładni wykonali i powiadomili kto pisał!

 8. okm dodano 6 lat temu

  oj chyba leasing zwrotny z nieruchomosci a takowy to przyklad jest z transakcją z magellanem ksieguje się pozabilansowo wiec dlatego spadło zadluzenie

 9. Rysio dodano 6 lat temu

  Podobno firma Magellan została już spłacona.
  W Polsce samorządy się źle mają bo rząd wiele swych obowiązków właśnie na nie przerzucił m.in. dotacja oświatowa, która jest wielce niewystarczająca i miasta muszą znaczą część pokrywać z własnych budżetów, a poza tym to są w kraju miasta, których zadłużenie znacznie przewyższa siedleckie długi np. Wałbrzych, Wrocław, Słupsk, Toruń.

 10. Wyborca PO dodano 6 lat temu

  Wyraźny postęp ale mnie się marzy aby miasto Siedlce było 1 w inwestycjach i 100 w długu.
  Pani premier da wszystkim i będzie dobrze.

 11. Kozak Marian dodano 6 lat temu

  Sprzedawali nasze mienia gdzie są pieniądze za nie. Pamiętamy jak sprzedawano siedlecki stadion? W roku 2006 mówino,że go nie sprzdano tak bo I część sprzedano 2002 r w czwartym przetargu. Natomiast II część poszła za 30 mil gdzie są te pieniądze ze stadionu. Dlaczego I była mniej atrakcyjna od II. Gdyby sprzedano go w całości bez wcześniej sprzedanego budynku znanemu deweloperowi to cena byłaby 3 lub 4 razy wyższa do dopiero radocha pana prezydenta.

 12. Kozak Marian dodano 6 lat temu

  Sprzedano też 3 działki Magellanowi z Łodzi za 75mil. to są działki celebry i na jednej z nich stoi ten krzyż za który podatnicy zapłacili prawie 100 tys. Widać jak dla władzy, która mówi i pokazuje się w pierwszych szeregach przed ołtarzami zależy na symbolach swoiej wiary Działki te wydzierżawili za 8mil rocznie. Następnie po wydaniu obligacji za 106 mil chcą je odkupić od parabanku to jest dopireo gospodarność władzy

 13. Urzędniku dodano 6 lat temu

  Urzędniku swoje zrobiłeś więc nie komentuj.
  Zostaw to czytającym te rewelacje.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?