SPIN

„Aktorzy nas poznali, przybijali piątki”

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 września 2015, 22:40 Siedlce

„Panie Dulskie”, „Na Wspólnej”, „Krew z krwi”, „Pakt”, „Słoiki” – to tytuły filmów, w których ostatnio zagrały dwie młode siedlczanki Maja i Magda Michalak. A wszystko zaczęło się od „Karbali”, która właśnie weszła do kin.

– Trafiłyśmy do filmu przez casting – mówi Magda. – Spośród dwóch tysięcy zdjęć wybrano ośmioro dzieci. Wśród nich byłyśmy i my – dodaje Maja.

„Karbala” to film o wojnie w Iraku i prawdziwej historii polskich żołnierzy. Jest hołdem dla walczących na misjach, dla ich rodzin dotkniętych rozłąką. Maja i Magda grały tam irackie siostry. Jak mówią, przygotowywały się do filmu, bo „wojna to nie jest łatwy temat”.

– Ja już trochę miałam na historii o wojnie, ale trzeba było się przygotować, by zagrać uczucia i emocje jakie są na wojnie – mówi Maja. – Na planie spędziłyśmy dwa tygodnie. Aby na niego dojechać musiały czasem wstawać o trzeciej w nocy. Zdarzały się dni kiedy ujęcia były kręcone przy 36 stopniach Celsjusza.

novekino1

Zdaniem dziewczyn najtrudniejsze były sceny, w których strzelano.

– Mieliśmy wyznaczoną trasę i trzeba było nią koniecznie biec, bo inaczej można było dostać ślepakiem – tłumaczy Magda. – Były wybuchy, gdzie na nas wszystko leciało. I dym, i piach. Czułyśmy strach, ale powtarzałyśmy sobie, że nic nie może się stać – dodaje Maja.

Siostry zgodnie twierdzą, że atmosfera na planie była tak wspaniała, że chciałyby cofnąć czas i jeszcze raz kręcić te sceny.

– Aktorzy byli bardzo mili, reżyser czasem nawet godzinę nam tłumaczył co robić, a jak byłyśmy na przedpremierowym pokazie aktorzy nas poznali, robili sobie zdjęcia, przybijali piątki – mówi Maja. – Była fajna atmosfera, wszyscy o nas dbali. Czasem ktoś krzyknął „teraz przerwa”, bo dzieci muszą odpocząć, napić się czy coś zjeść. Jak tylko robiło się komuś lekkie otarcie od razu pomagali, więc było super – dodaje Magda.

Doświadczenie z filmem, a potem kolejne wizyty na planach seriali uświadomiły młodym siedlczankom, że chcą zostać aktorkami. Obie wiedzą, że to trudny i wymagający zawód, ale, jak podkreślają nie boją się wyzwań.

– Pływamy, wiemy że trzeba się uczyć języków i chcemy więcej grać – mówi Maja. –  Znajomi się cieszą, że mogą nas zobaczyć w telewizji. To jest fajne i chcemy więcej. Marzą nam się duże role – dodaje Magda.

novekino2

Film „Karbala” miał swoją premierę w piątek.

Opis filmu przez dystrybutora. „Irackie miasto Karbala. 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz City Hall – siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza. Wygrywają największą polską bitwę od czasów II wojny światowej.”

zdjęcia dzięki uprzejmości NoveKino Siedlce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?