SPIN

Korki w rejonie ul. Cmentarnej będą mniejsze

Beata Głozak niedziela, 20 września 2015, 23:10 Aktualnie

W Siedlcach powstanie nowe rozwiązanie komunikacyjne. W ciągu kilku tygodni z ul. ks. Jana Niedziałka będzie można wjechać w ul. Sokołowską. Przebicie ma powstać obok zabytkowej kolumny toskańskiej. 

– Zależy nam na tym, aby mieszkańcy, którzy przyjeżdżają do instytucji przy ulicy Niedziałka, do zakładu opieki zdrowotnej nie musieli wracać do ulicy Cmentarnej i skręcać w ulicę Sokołowską, bo tam tworzą się duże korki – tłumaczy Wojciech Cylwik z wydziału dróg urzędu miasta.

Przebicie będzie jednokierunkowe. Z ul. Sokołowskiej w ul. ks. J. Niedziałka nie będzie można skręcić.

– Nie ma takiej potrzeby. Ci którzy dojeżdżają w stronę ulicy Niedziałka mają dobre dojazdy od strony ulicy Asłanowicza, od strony Katedralnej, Cmentarnej. Problem pojawia się przy wyjeździe – twierdzi Cylwik.

Władze Siedlec przystąpiły do wyłonienia wykonawcy inwestycji. W najbliższym czasie przekażą mu teren pod budowę. Zakończenie prac przewidziane jest na połowę października.

6 komentarzy

 1. Kamil dodano 6 lat temu

  A do tego czasu mogliby o 15 sekund wydłużyć sekwencję zielonego światła dla Cmentarnej u zbiegu z ul. Sokołowską/Wojskową

 2. big dodano 6 lat temu

  …brawo, dobra decyzja

 3. Wyborca PO dodano 6 lat temu

  Jeśli trafią na cmentarz nieoznakowany to wszystko się przeciągnie.

 4. mika dodano 6 lat temu

  Jaki cmentarz, tamtędy biegła ulica Sokołowska, która zaczynała się przy katedrze. To powrót do tego co było. To Wojskowa biegnie po starym cmentarzu. Najpierw trzeba znać swoje miasto a dopiero zabierać głos!!!

  • Andy dodano 6 lat temu

   Zgadzam się, najpierw znać, potem zabierać głos(…)

 5. m dodano 6 lat temu

  łaał ale odkrycie eureka szkoda że dopiero teraz pewnie urzędasy po wyjściu z przychodni długo w korkach stali.To może jeszcze idąc za ciosem zrobicie pas do skrętu w prawo Wyszyńskiego Starowiejska jest tam dużo miejsca na takie rozwiązanie ,zmniejszenie korka gwarantowane.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?