SPIN

Dzień bez samochodu – darmowe przejazdy MPK i KM

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 września 2015, 10:43 Siedlce

Jutro (22 września) w ramach akcji „Dzień bez samochodu” w zamian za porzucenie swoich czterech kółek będzie można za darmo jeździć autobusami MPK oraz pociągami.

MPK
Bezpłatne przejazdy autobusami MPK na terenie Miasta Siedlce (w ramach I strefy biletowej). Jedynym i koniecznym warunkiem bezpłatnych przejazdów jest posiadanie przez pasażera w czasie przejazdu dowodu rejestracyjnego pojazdu samochodowego oraz pobranie u kierowcy autobusu biletu z ulgą 100%.

Koleje Mazowieckie
W pociągach przewoźnika będzie można podróżować zupełnie za darmo. Nowością jest to, że od podróżnych nie będzie wymagany żaden dodatkowy dokument, taki jak np. dowód rejestracyjny, czy specjalny kupon, jak to było w latach ubiegłych.
Granice, w których można korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Mazowieckich, wyznaczają stacje: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica.

źródło: MPK / KM

3 komentarze

 1. pasażer wykluczony dodano 6 lat temu

  Jeżdzę samochodem razem z mężem , niestety nie skorzystamy z bezpłatnego przejazdu autobusem ponieważ warunkiem jest posiadanie podczas podróży ważnego dowodu rejestracyjnego a niestety jedno z nas będzie bez tego dokumentu. DLACZEGO WZOREM WARSZAWY NIE MOGĄ SKORZYSTAĆ WSZYSCY bez podziału z dowodem i bez.

  • siedlce dodano 6 lat temu

   Hehe…. Jeszcze dużo muszą się uczyć, a podpatrywać pozytywy, a nie negatywy.

 2. Bartosz dodano 6 lat temu

  Bardzo fajnie, że przejazdy Kolejami Mazowieckie i warszawską komunikacją były 22 września darmowe. A w Siedlcach widzę już te tłumy kierowców osobówek przesiadających się na autobusy…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?