SPIN

Spektakl „Dwie morgi utrapienia”

Aneta Borkowska poniedziałek, 21 września 2015, 21:00 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

DwieMorgiPlakat

„Dwie morgi utrapienia” to tytuł spektaklu, który 15 października o godz. 17. i 20. wystawiony zostanie na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce. Będzie to kolejny spektakl konkursowy w ramach trwającego od września IV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus Komercja”.

Marian Kosela, samotny mężczyzna, gospodarzy na dwóch morgach gruntu. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że owe dwie morgi położone są w samym centrum wielkiego miasta. Dziwnym trafem, może z racji uporu Koseli, to mikre gospodarstwo ocalało przed wywłaszczeniem. Teraz, w czasach kapitalizmu i wolnego rynku, na ten smakowity kawałek ziemi, ostrzą sobie zęby poważni inwestorzy z wielkimi pieniędzmi. I gotowi są wielkie pieniądze za te dwie morgi zapłacić ale Kosela ani myśli sprzedać. I choć syn i córka mocno na niego naciskają, gospodarz pozostaje twardy jak skała. Ziemi sprzedać nie planuje. Planuje natomiast załatwić z nimi poważne rodzinne interesy, ma swój plan i – jak się okaże – przechytrzy wszystkich.

Sztuka miała swoją premierę w Teatrze Kwadrat, w 1997 roku. Na jej podstawie powstał film „Zróbmy sobie wnuka”, do którego Rębacz pisał scenariusz.

Reżyseria: Marek Rębacz
Obsada: Katarzyna Glinka/ Magdalena Wójcik, Andrzej Grabarczyk/Sylwester Maciejewski, Klaudia Halejcio, Tadeusz Chudecki i Mikołaj Roznerski

Rezerwacje pod nr tel. 25 794 31 89.

źródło: OPEN TEATR (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.