SPIN

Siedlecka straż coraz nowocześniejsza

Aneta Borkowska piątek, 25 września 2015, 10:40 Siedlce

Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj do siedleckiej komendy straży pożarnej trafi samochód ratownictwa chemicznego. Jak mówi komendant bryg. Andrzej Celiński to nie jedyne udogodnienie dla naszych strażaków.

– W tej chwili trwa remont naszych obiektów na Czerwonego Krzyża i Składowej – mówi Celiński. – Remontowane są dachy, wymieniane okna, bramy, źródła światła. Mieszkańcy na pewno widzą pełno rusztowań na naszych budynkach, ale jesteśmy już w sumie na finiszu, bo prace mają się zakończyć w listopadzie – dodaje.

Oprócz remontów strażacy będą mogli pracować na lepszym sprzęcie. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj do siedleckiej komendy straży pożarnej trafi samochód ratownictwa chemicznego.

– Nasz ma już 20 lat więc najwyższy czas aby go wymienić. Generował on duże koszty, bo trzeba było cały czas go serwisować i sprawdzać – tłumaczy komendant. – Dodatkowo dojedzie do nas samochód logistyczny, będzie też przyczepa ze sprzętem do ratownictwa wodnego i samochód rozpoznawczo ratowniczy. To wszystko trafi do nas do 15 grudnia – dodaje.

Te wszystkie zmiany to efekt realizowanych przez naszą straż przeróżnych wniosków. Pieniądze na remonty i sprzęt pochodzą z kilku źródeł.

– Są to środki unijne, z Narodowego i Mazowieckiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, są także środki od marszałka oraz funduszu wsparcia komend wojewódzkich – tłumaczy Celiński. –  I mam nadzieję, że kolejne lata też będą takie owocne. Wszystko to przecież po to byśmy mogli pracować i ratować życie jak najnowocześniejszym sprzętem – dodaje.

2 komentarze

  1. skandal dodano 6 lat temu

    Polska w ruinie normalnie…

    • asdas dodano 6 lat temu

      co Ty godosz? Jakiej ruinie. Przecież wyraźnie jest napisane, że wymieniają sprzęt i remontują siedzibę straży pożarnej. ehh..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?