SPIN

Ukarany za rasistowski wpis w internecie

Aneta Borkowska piątek, 25 września 2015, 11:23 Siedlce

Na karę grzywny w wysokości 1500 zł w minioną środę skazał Sąd Rejonowy w Siedlcach Rafała W. za rasistowski wpis w internecie.

2 września do sądu wpłynęła sprawa przeciwko Rafałowi W. oskarżonemu o czyn z artykułu 256 paragraf 1 Kodeksu karnego (nawoływanie do nienawiści o tle rasowym, etnicznym, narodowościowym, wyznaniowym lub z braku wyzwania).

– Rafałowi zostało zarzucone, że 21 marca nawoływał do nienawiści na tle różnic rasowych – mówi Grażyna Orzechowska, rzecznik sądu okręgowego. – Na portalu pod artykułem o imigrantach zamieścił komentarz, który został za taki uznany – dodaje.

„nielegalni murzyni z afrykańskiej pustyni trzeba zabić ich nożem a ciała wysłać za morze”

Za umieszczenie wyżej wymienionego wpisu oskarżony został skazany na karę grzywny 100 stawek dziennych po 15 zł każda. Sąd obciążył go także kosztami sądowymi. To łagodna kara.

– Oskarżony przyznał się do winy i wyraził skruchę, wyjaśnił że komentarz zamieścił pod wpływem impulsu. Dodał, że nie żywi nienawiści do innych ras gdyż nawet wśród swoich znajomych posiada takie osoby – tłumaczy Orzechowska. – Prokurator złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego bez rozprawy. Sąd się to tego przychylił – dodaje.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożyło Stowarzyszenie przeciw antysemityzmowi i ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita”. Wyrok nie jest prawomocny.

28 komentarzy

 1. Wyrzykowski dodano 6 lat temu

  Chciałbym, żeby równie szybko rozwiązała się sprawa łamiącego prawo komentarza pani Iwony Orzełowskiej, w którym pana Mateusza Kozłowskiego nazwała "faszystą".

  • ANTIFA Siedlce dodano 6 lat temu

   A ja bym chciał, żeby ksenofobiczne bęcwały nie rozlepiały po naszym mieście swych ksenofobicznych plakatów. Tylko miernoty upatrują wyborczych szans w grze na najniższych plemiennych instynktach.

   • bankier dodano 6 lat temu

    przyjmij do wiadomości, że to wy jesteście marginesem w tej kwestii, vox populi vox Dei…

    • big dodano 6 lat temu

     Rada
     Nie narzucaj światu
     Swojego formatu.

     cytat za JS

     • bankier dodano 6 lat temu

      powiedz to wyznawcom "religii miłości"…

 2. Kolo dodano 6 lat temu

  Ciekawe czy z Matrixem sąd rejonowy równie szybko załatwi sprawę, bo na dzień dzisiejszy panuje jakaś niemoc.

  • big dodano 6 lat temu

   … nadal nic nie rozumiesz, więc kolejny cytat z JS " Szumi…
   Szumi drętwa mowa
   Jak muszla klozetowa"…
   … wiecej empatii bankier…:)

   • Anonim dodano 6 lat temu

    Jeśli masz ochotę mi odpisać to odpisuj pod moimi postami – chyba że masz jakąś niezdrową fascynację moją osobą i wszędzie dopatrujesz się mojej klawiatury? A tu do poczytania w wolnej chwili: http://www4.rp.pl/Uchodzcy/309299950-Dunski-policjant-ciezko-zraniony-przez-imigranta.html

    • big dodano 6 lat temu

     … wszelkie zachowania nawołujące do nienawiści (czy to ze względu na rasę/narodowość, czy też poglądy) oceniam negatywnie, nie ma znaczenia czy pisze to "bankier", "anonim" czy ktokolwiek inny, strona typu "duński policjant ciężko zraniony….", wskazana przez ciebie nie mówi nic ponadto, że doszło do takiego zdarzenia, wyluzuj więc, równie dobrze można by wskazać strony o przeciwstawnym podejściu do tej sprawy , przemyśl to sobie…

     • bankier dodano 6 lat temu

      Chyba jesteś przewrażliwiony – ja w oświadczeniu "nie chcę w Polsce Arabów, a w szczególności wyznawców islamu, bo nie chcę powtórki z błędów francuskich czy szwedzkich i gett z bandami" nie widzę żadnego nawoływania. To jest proste stwierdzenie mojej opinii, którą, jestem o tym przekonany, popiera zdecydowana większość Polaków. Widziałeś protest w Kościelisku? Górale się nie cyrtolą.

 3. Fan Pawła Zarzecznego dodano 6 lat temu

  Czemu nie ma komentarzy ?

 4. bo dodano 6 lat temu

  to jest strona do reklamy, wszystko się zmienia.

 5. Anka dodano 6 lat temu

  ja tam jestem za tym aby wysłać ich tam skad przybyli, nie chcę mieć sąsiadów darmozjadów.

 6. Karol dodano 6 lat temu

  Anka, jestem tego samego zdania.

 7. Michał R. dodano 6 lat temu

  Do Pana Wyrzykowskiego

  Może zamiast troszczyć się o przebieg procesu, który nic nie zmieni podszkoliłby się Pan w wykonywaniu lewoskrętu, zwłaszcza na skrzyżowaniu ulic Świrskiego i Boh. Getta.

  Ja rozumiem, iż nasiąknął Pan prawicową ideologią niczym gąbka co zapewne przyczyniło się do pogorszenia Pańskiej percepcji lewej strony, ale jeśli nadal będzie wykonywał ten manewr przekraczając linie zatrzymania dla pojazdów wyjeżdżających z ulicy Boh. Getta oraz podwójną ciągłą rozdzielające dwa pasy ruchu skończy się to wcześniej, czy później kolizją.

  Gdyby nie kilka metrów mielibyśmy parę tygodni temu niemiłe spotkanie na wspomnianym skrzyżowaniu. Mam ten fakt zarejestrowany na kamerce. Proszę na przyszłość uważać na drodze.

 8. big dodano 6 lat temu

  … do bankier
  jakoś nie kojarzę oswiadczenia, proszę o link, a co do poglądów z tego co zauważyłem/przeczytałem to jakieś miałkie są, powołujesz się na zdarzenia, o których można mówić wszystko i nic, górale, duńczycy…. i kto jeszcze ?

  • bankier dodano 6 lat temu

   Moje poglądy "miałkie"? Jestem przeciwko imigracji islamskiej. Co tu jest niezrozumiałe? Nie, bo nie mam ochoty się z nimi niczym dzielić ani im ustępować w swoim sposobie życia. A ich najazd na UE wcześniej czy później doprowadzi i do pierwszego i do drugiego. Naprawdę nie dostrzegasz tego że muslimy to zagrożenie i dla kieszeni i dla "gardła"? Nie czytałeś reportaży o gettach w Paryżu, Marsylii czy Malme, o strefach NO GO w Sztokholmie? Oni nie żartują jak twierdzą, że przybywają tu po to żeby nas "uszczęśliwić" poprzez siłowy "nawrót" na wiarę w Allaha. Na szczęście jest nas większość – nawet w sondażu lewicującego TVN ponad 50% było zdecydowanie przeciwko.

 9. big dodano 6 lat temu

  … i co z tym linkiem ?, bankier dotyczącym oświadczenia , cytuję "nie chcę w Polsce Arabów, a w szczególności wyznawców islamu, bo nie chcę powtórki z błędów francuskich czy szwedzkich i gett z bandami", jakoś tego oświadczenia w necie nie widać a skoro się na nie powołujesz chciałbym się z nim zapoznać,,, czekam ,,,,

  • bankier dodano 6 lat temu

   Jakim linkiem? Przecież to mój tekst – "(…)To jest proste stwierdzenie mojej opinii(…) – czytaj całość mojego posta.

  • big dodano 6 lat temu

   sorki, ale czekam na link to twojego oswiadczenia, bo to, że powołujesz sie na jakieś problemy w innych krajach (których nie potrafisz udokumentować) to mnie śmieszy 🙂

   • bankier dodano 6 lat temu

    albo jesteś ślepy albo głupi – i z jednym i z drugim nie bardzo da radę dyskutować…

 10. big dodano 6 lat temu

  … zamieniłbym to na prace społeczne na rzecz uchodźców, bo 1500 zapłaci i nic, a nieco pracy z pewnościa by nie zaszkodziło a dałoby wiecej wiedzy i emapatii…

  http://www.tvp.info/21753903/polski-androgenius-nawolywal-w-sieci-do-zabijania-murzynow-ma-zaplacic-15-tys-zl-grzywny

  • big dodano 6 lat temu

   …. to już chyba trzeci raz proszę o link,chciałbym się zapoznać z całością twego oświadczenia (bo to dla mnie jest jakiś fragment), cytuję " nie chcę w Polsce Arabów, a w szczególności wyznawców islamu, bo nie chcę powtórki z błędów francuskich czy szwedzkich i gett z bandami", jeśli jest to zdanie wyrwane z kontekstu, chciałbym zapoznać się z całą tręscią, tak żeby móc ocenić całość – troszkę odpowiedzialności cywilnej powinniśmy mięć, nieprawdaż ? :)))

   • bankier dodano 6 lat temu

    http://www.spin.siedlce.pl/2015/09/25/ukarany-za-rasistowski-wpis-w-internecie/

    • big dodano 6 lat temu

     …. cytuję,z wpisu na forum – //// ….ja w oświadczeniu "nie chcę w Polsce Arabów, a w szczególności wyznawców islamu, bo nie chcę powtórki z błędów francuskich czy szwedzkich i gett z bandami"….////, gdzie jest to oświadczenie, podaj bo chcę przeczytać…albo milcz….

    • karo dodano 6 lat temu

     Ty big jakiś (…) jesteś?

     • big dodano 6 lat temu

      … dokończ to (….), bo jest wieloznaczne…

 11. big dodano 6 lat temu

  … no i koniec tematu i bardzo dobrze…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?