SPIN

Od zapisu po receptę. Wszystko może być wirtualnie

Aneta Borkowska środa, 30 września 2015, 22:47 Siedlce

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach przejdzie organizacyjną metamorfozę. Zaczęło się od call center, a zakończy na e-receptach. Od pierwszego września dodzwonienie się do szpitala przy ul. Poniatowskiego powinno być łatwiejsze. Po wielu nieudanych próbach w placówce ruszyło bowiem call center.

– Do tej pory, gdy ktoś dzwonił, to pani która była w rejestracji albo odebrała telefon albo nie, bo przy okienku była olbrzymia kolejka. Teraz w godzinach szczytu przy telefonach dyżurują 4 osoby, a poza tymi godzinami 2 – mówi Marcin Kulicki, prezes spółki. – Chcemy w ten sposób stopniowo przyzwyczajać naszych pacjentów do załatwiania spraw telefonicznie i internetowo.

To ostatnie ma stać się normą dzięki wdrożeniu projektu e-zdrowie dla Mazowsza. Za kilka milionów złotych w placówce zostanie m.in. wymieniony sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, a cała placówka będzie wyposażona w szybkie łącze internetowe. Wszystko to pozwoli na odchodzenie od dokumentacji papierowej.

– Wszystkie oddziały i poradnie będą połączone siecią teleinformatyczną dzięki czemu nasz pacjent nie będzie musiał chodzić z druczkami i wynikami, bo wszystko będzie w komputerze – tłumaczy prezes. – Bez problemu podczas jednej wizyty będzie można zapisać się od razu na kolejną, a wyniki badań ambulatoryjnych przesłać do poradni. Z tej kolei z do apteki będą bezpośrednio przesyłane e-recepty – dodaje.

W projekt e-zdrowie dla Mazowsza wezmą udział 23 mazowieckie jednostki nadzorowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

2 komentarze

  1. Andrzej dodano 6 lat temu

    Najlepiej byłoby dla szpitala gdyby i pacjenci byli wirtualni i nie przeszkadzali swoją obecnością pracownikom.

    • kris dodano 6 lat temu

      Masz rację a ty byś był tym pacjentem- biedny użalaczu. Najlepiej nie pochwalić tylko zganić. Nie dobrze się robi od takich stwierdzeń..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?