SPIN

Kulicki: „Jesteśmy gotowi do ogłoszenia przetargu”

Aneta Borkowska wtorek, 6 października 2015, 18:35 Siedlce

Ma pozwolenie na budowę, ma koncepcję funkcjonowania oraz zgodę zarządu i sejmiku województwa. Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach w zasadzie jest już przygotowany do tego, aby ogłosić przetarg na budowę Ośrodka Onkologi, który ma powstać pomiędzy lądowiskiem a częścią główną szpitala.

– Wszystko jest na dobrej drodze, myślę że ten rok zakończy się już ostatecznym zapięciem tej decyzji o budowie – mówi Marcin Kulicki, prezes szpitala. – Czekamy tylko na ostatni element jakim są mapy zdrowotne w zakresie onkologicznym. Te mają ukazać się w połowie października, a są niezbędne do ubiegania się o dofinansowanie unijne – dodaje.

Koncepcja Ośrodka zakłada ponad 80 łóżek i cztery oddziały. W sumie mają być 4 kondygnacje: dwie poświęcone bezpośrednio onkologii i dwie „łóżkowe”. Będą tam brachyterapia, radioterapia oraz chirurgia onkologiczna. Do tego planowany jest także ośrodek profilaktyki i wczesnego wykrywania raka. Ośrodek będzie ściśle współpracował z Centrum Onkologii w Warszawie.

– Ten ośrodek jest bardzo potrzebny, bo setki pacjentów muszą w tej chwili leczyć się chociażby w Warszawie. Dlatego zależy nam by jak najszybciej rozpocząć budowę – tłumaczy Kulicki. – Wszystkie nasze plany zakładają, że ośrodek otwarty będzie od 2018. Przewidujemy, że budowa takiego ośrodka to około 18 miesięcy, więc jeśli byśmy wystartowali w tym roku to nawet w połowie 2017 oddajemy go do użytku – dodaje.

Marcin Kulicki

Koszt budowy to około 100 milionów brutto. Jak mówi prezes sama budowa będzie najprawdopodobniej ze środków własnych lub pożyczonych. Liczy jednak, że wyposażenie będzie już z dofinansowania.

– Zawsze łatwiej pozyskać pieniądze na sprzęt czy to z unii czy programu ministerstwa zdrowia – mówi prezes. – Ministerstwo planuje uruchomić naprawdę duże kwoty na wyposażenie dla takich ośrodków i my będziemy się o to starać – dodaje.

Prezes przypuszcza, że liczba pacjentów powinna wynosić 2 tysiące rocznie.

7 komentarzy

 1. Więcej długów dodano 6 lat temu

  Inwestujemy, inwestujemy i sprzedamy gdy nadejdzie czas wspomniany przez byłą posłankę Sawicką.
  Chyba prezes kandyduje z PO?

  • rob dodano 6 lat temu

   Brawo.. Wszystko źle.. Jak się nic nie robi – źle. jak się robi – źle.. A jak nie ma argumentu – to żyd z PO.. Brawo.. Ludzie, sracie w gniazdo i się dziwicie, że w gównie żyjemy..

   • ciemnoludek dodano 6 lat temu

    Rob, masz 100% racji. Niektórych nie da się zadowolić – zawsze Polska będzie w ruinie.

    No, chyba że prezes Jarozbaw z wiceprezesem Antonim M. powiedzą inaczej. A Ojciec Dyrektor pokropi.

 2. SDD dodano 6 lat temu

  Trzeba mieć odwagę by budować a nie tylko krytykować ( patrz prezydent i PiS).

  • ale dodano 6 lat temu

   Ale pojechałeś urzędniku, zgłoś się po nagrodę.

 3. Zorro dodano 6 lat temu

  Brawo Panie Marcinie trzymam kciuki za mądre decyzje … Oby lżący w komentarzach tu i gdzie indziej, w taki, czy inny sposób nigdy nie musieli korzystać z tej inwestycji.

 4. DLA ZDROWIA dodano 6 lat temu

  Bardzo wzruszyło mnie hasło na plakacie wyborczym dyrektora: "DLA ZDROWIA". Czyżby proponował "ścieżkę zdrowia"? – tak przez sentyment do swej dawnej służby w ZOMO?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?